Всё сдал! - помощь студентам онлайн Всё сдал! - помощь студентам онлайн

Реальная база готовых
студенческих работ

pencil
Узнай стоимость на индивидуальную работу!
icon Цены в 2-3 раза ниже
icon Мы работаем
7 дней в неделю
icon Только проверенные эксперты

Аналіз маркетингових заходів для підприємства ЗАТ Чобіток

Тип Реферат
Предмет Маркетинг
Просмотров
266
Скачиваний
680
Размер файла
102 б
Поделиться

Аналіз маркетингових заходів для підприємства ЗАТ Чобіток

Зміст

Вступ

1. Мета, завдання, характеристика маркетингової діяльності підприємства

2. Розробка гіпотези маркетингової стратегії підприємства

3. Товарна політика підприємства

4. Цінова політика підприємства

5. Збутова політика підприємства

6. Політика просування нових товарів на ринок

7. Оцінка проведених маркетингових досліджень для перевірки сформульованої гіпотези та запропонованих заходів для ЗАТ "Чобіток"

Висновки

Список використаної літератури

Додатки


Вступ

В умовах ринкової стабілізації економіки України і міста Луцька зокрема виникають актуальні проблеми дослідження ефективності ведення господарської діяльності по реалізації продукції підприємствами різних сфер діяльності. Реалізація продукції передбачає насамперед вивчення маркетингового середовища підприємства як внутрішнього, так і зовнішнього. Оцінка всього середовища називається комплексом маркетингових заходів.

Метою нашої роботи є аналіз маркетингових заходів для підприємства ЗАТ "Чобіток", яке займається пошиттям чоловічого і жіночого зимового і весняно-осіннього періоду.

Комплекс маркетингових заходів для ЗАТ "Чобіток" полягають в оцінці потреб, запитів і попиту споживачів, що допомагають створенню програми їх задоволення, ідентифікації та визначенню як проблем, так і можливостей фірми здійснити та оцінити свою маркетингову діяльність.

Мета методів маркетингових досліджень для ЗАТ "Чобіток" – виявити можливості фірми посісти конкурентні позиції на конкретному ринку, знизити міру невизначеності і ризику, збільшити ймовірність успіху маркетингової діяльності.

Основним завданням методів маркетингових досліджень для ЗАТ "Чобіток" є:маркетинговий товарний ціновий збутовий

- розрахувати величину попиту та пропозиції;

- встановити умови досягнення оптимального співвідношення між попитом та пропозицією;

- дослідити поведінку споживачів;

- оцінити діяльність фірми та її конкурентів;

- визначити конкурентні позиції продукції ЗАТ "Чобіток";

- зорієнтувати виробництво на випуск товарів, збут яких забезпечений наявними на ринку умовами і дає можливість фірмі отримати запланований прибуток;

- розробити та здійснити програму маркетингу.

Предметом дослідження в роботі постає маркетинг, реалізація продукції підприємства на ринку.

Об’єктами дослідження є стратегії маркетингу підприємства, методи його діяльності, способи просування нового товару на ринок збуту тощо.

Практичне значення роботи полягає в отриманні і використанні набутих знань при дослідженні подальшого функціонування ЗАТ "Чобіток" на ринку області.


1. Мета, завдання, характеристика маркетингової діяльності підприємства

Підприємство ЗАТ "Чобіток" засноване колективом працівників, які були звільнені з Луцької взуттєвої фабрики у 1997 році. Діяльність даного підприємства: виготовлення жіночого та чоловічого взуття для зимового та весняно-осіннього періоду.

На підприємстві працює 90 чоловік (станом на 01.01.2007 рік). Підприємство зазнавало втрат протягом 1997-2003 років, так як його матеріально-технічна база була недосконалою. В 2004 році керівником підприємства було обрано іншу людину. Новий керівник змінив організаційну структуру управління, під його керівництвом була розроблена ефективна система матеріальної мотивації, вчасно виплачувалась заробітна плата, розширились ринки збуту, зокрема, на Завокзальному ринку у м. Луцьку, була удосконалена матеріально-технічна база, закуплено нові моделі взуття, більш сучасні і дешевші тощо.

Працівники підприємства організовані на працю, віддаючи підприємству всю свою енергію і силу, талант і вміння, професіоналізм. В колективах існує повна довіра і взаємодопомога. Відчутна тісна співпраця робітників і керівництва.

Фінансове становище підприємства з 2004 року покращується. Рентабельність зростає на 2-2,5 відсотка щороку. Прибутки підприємства зростають, також зменшуються витрати.

Підприємство не має підтримки від державних органів місцевої влади, зате тісно співпрацює із пресою, постійно рекламуючи свою продукцію, запрошуючи журналістів з різних вагомих газет і бізнес-журналів для подання інформації про постійне зростання підприємства як фінансово, так і психологічно (створено імідж виробника сучасного, модного, зручного взуття за доступними цінами).

Останнім часом торгову марку ЗАТ "Чобіток", представлену нижче, впізнають. Є покупці, які віддають перевагу саме цьому взуттю і купляють його постійно, рекомендують знайомим і родичам.

Асортимент підприємства такий: зимове чоловіче і жіноче взуття, весняно-осіннє чоловіче і жіноче взуття. Розміри взуття – від 36 до 46.

Недоліком асортименту є те, що підприємство практично не працює в літній період, так як не випускає літнього взуття; не виробляє взуття 35 і 42 розміру для жінок, не виробляє дитячого взуття.

Основними конкурентами ЗАТ "Чобіток" є Луцька взуттєва фабрика, Львівська фабрика з виготовлення взуття "Прогрес". Незначними конкурентами є мережа майстерень, які займаються індивідуальним пошиттям взуття.Постачальниками сировини та матеріалів підприємству є Київський шкірзавод (шкіра), Львівська взуттєва фабрика "Прогрес" (допоміжні матеріали), фірма "Хімбуд" (підошва).

2. Розробка гіпотези маркетингової стратегії підприємства

Гіпотеза ринкової стратегії підприємства ЗАТ "Чобіток" полягає в наступному:

- розширення існуючих ринків;

- проникнення на нові ринки;

- підтримка рівня збуту на існуючих ринках;

- концентрація комерційних та маркетингових зусиль на нинішній кількості ринків з метою ефективного використання обмеженого числа ресурсів, які компанія може виділити на здійснення маркетингової діяльності. Весь ринок збуту продукції ЗАТ "Чобіток" ділиться на два великих сегменти: регіональний та загальнодержавний. Характеристика в відсотках регіонального та загальнодержавного сегментів відображена у табл. 2.1.


Таблиця 2.1Загальна характеристика сегментів ринку

Сегменти Обсяг споживання Попит на товарРозмір замовлень Наявність конкурентів
Регіональний 16 %ЗростаючийВеликий Середня
Загальнодержавний 84 %Зростаючий Великий Середня

Загальнодержавний ринок для продукції ЗАТ "Чобіток" складається з торговопосередницьких організацій Південного, Північного, Східного, Центрального та Західного регіонів (табл. 2.2).Регіональний ринок сегментується за демографічною ознакою: за рівнем забезпеченості населення та його статтю (Додаток 1).

Таблиця 2.2Характеристика сегментів загальнодержавного ринку по регіонах

Сегменти (регіони) Обсяг споживання Попит на товар Розмір замовленьНаявність конкурентів
Західний 18 %Зростаючий Середній Велика
Південний 12 %Низький Низький Середня
Північний 20 %Середній Середній Середній
Східний 28 %Великий Великий Середня
Центральний 22 %Вище середньогоВеликий Вище середнього

Життєвий цикл продукту ЗАТ "Чобіток" посезонний і триває 3-4 місяці, оскільки через деякий час продукт витісняється з ринку більш досконалим і модним продуктом.

3. Товарна політика підприємства

Продукція підприємства та її характеристика наведені у табл. 3.1.

Таблиця 3.1Характеристика продукції

Вид продукціїВид підошвиВид застібкиРозмір
Взуття чоловіче (зимове)ТанкеткаШнурівки, замок41-46
Взуття жіноче (зимове)Танкетка, каблукШнурівки, замок36-41
Взуття чоловіче (осінньо-весняне)ТанкеткаШнурівки, замок41-46
Взуття жіноче (осінньо-весняне)Танкетка, каблукШнурівки, замок36-41

Переваги продукції ЗАТ "Чобіток" полягають у наступному:

- взуття виготовляється тільки з натуральної шкіри, що запобігає швидкому псуванню взуття у вигляді тріщин на шкірі;

- підошва на взутті виготовляється з м’якого каучуку та його похідних, що значно покращує експлуатаційний термін користування;

- взуття має високу якість, широкий асортимент, виготовлене у сучасному стилі та доступне для більшості населення.

Недоліками взуття є:

- відсутність маленьких розмірів жіночого взуття (розм. 35) та великих розмірів (42), що передбачає виникнення незадоволеного попиту жінок;

- відсутність літнього взуття для чоловіків, жінок і дітей;

- відсутність дитячого взуття;

- відсутність гарантійного талону більше 1 міс.

ЗАТ "Чобіток" використовує відповідне до високої якості взуття обладнання. Підприємство користується як вітчизняною, так і зарубіжною технікою. До імпортного обладнання належать:

- швейна машина (Німеччина);

- верстат для клепання (Польща);

- колодки для затягування (Словенія).

Проте, для збільшення продуктивності виробництва та зменшення витрат підприємству необхідно поновити вітчизняне обладнання та придбати додаткове. Серед необхідно таке:

- поновити верстат для розкрою;

- придбати обладнання для виготовлення підошви власне на ЗАТ "Чобіток";

- придбати нові зразки моделей сучасного взуття.

Найбільш конкретним методом оцінки конкурентоспроможності продукції є її розрахунок на основі головних параметрів продукту, тобто на базі даних продукції ЗАТ "Чобіток":

- технічні:

1) технічна ефективність – з покращенням матеріально-технічної бази ЗАТ "Чобіток" технічний рівень продукції підприємства досягне високої моди та сучасного стилю;

2) ергономічні – продукція ЗАТ "Чобіток" повністю відповідає особливостям та властивостям організму людини;

3) естетичні – зовнішній вигляд продукції підприємства відповідає всім стандартам, а також (згідно з попереднім опитуванням) при створенні моделей було враховано думки споживачів;

4) конструктивні – надійність і довговічність продукції ЗАТ "Чобіток" випливає з того, що всі виробничі матеріали є натуральними.

- економічні – розрахунок ціна на продукцію ЗАТ "Чобіток" оснований тільки на основних та необхідних витратах підприємства (Додаток 2).

Наступний крок для визначення конкурентоспроможності продукції ЗАТ "Чобіток" – проведення опитування і складання порівняльної таблиці за п’ятибальною шкалою (Додаток 3).Інтегральний показник конкурентоспроможності продукції підприємства за 2006 рік (на основі фінансової звітності за 2006 рік, Додаток 5) розраховується так:

К = В : З,

Де В – виторг від продажу товарів за 2006 рік, тис. грн.;

З – повні витрати на виготовлення і збут продукції у 2006 році, тис. грн.

К = 4 240,6 : 2 10,1 = 2.


Оцінка ідеї продукту згідно з цілями та можливостями ЗАТ "Чобіток":

- товар вийде на ринок протягом п’яти років;

- товар повинен мати ринковий потенціал не менше 5 млн. грн., темпи росту не менше 15 %;

- норма рентабельності продукту не менше 30 %;

- норма повернення інвестицій не менше 40%;

- за своїми технічними характеристиками товар займе провідне місце на ринку.

Новий продукт ЗАТ "Чобіток" – взуття чоловіче і жіноче літнє.

Поділ відповідальності між функціональними службами ЗАТ "Чобіток" у різних фазах планування продукції зображено у табл. 3.2.

Випуск пробних партій планується на травень 2007 року. Результати досліджень і маркетингові рішення відносно випуску нового продукту буде проводитись за схемою, наведеною у табл. 3.3 (у таблиці наведені приклади всіх можливих варіантів поведінки споживачів на ринку досліджень, а також маркетингові рішення фірми щодо нового продукту).

Таблиця 3.2Поділ відповідальності між функціональними службами у різних фазах планування продукції ЗАТ "Чобіток"

Фаза планування продукціїСлужби підприємства
Вище керівництвоВідділ збутуФінансовий відділВиробничий відділІнші служби
Визначення мети розробки нової продукціїОУУ--
Розробка ідей-ОУУУ
Оцінка і відбір ідеїЗОУУУ
Розробка і перевірка задумуЗУОУУ
Розробка стратегій маркетингуЗУУОУ
Розробка продукціїЗУУОУ
Пробний маркетинг-О-УУ
Виробництво і реалізація продукціїЗОУОУ

Примітка: З – затвердження,У – узгодження,О – основна відповідальність.

Таблиця 3.3Схема та наявні результати вивчення ринку досліджень і маркетингові рішення щодо нового продукту ЗАТ "Чобіток"

Поведінка споживачів на ринку дослідженьМаркетингові рішення фірми
Кількість пробних покупокКількість повторних покупок
ВисокаВисокаВиводити продукт на ринок
ВисокаНизькаЗмінити (модифікувати) чи зняти продукт з ринку
НизькаВисокаПосилити рекламу
Низька Низька Зняти продукт з ринку

Торгова марка нової продукції аналогічна попередній або існуючій продукції. Це є поєднання малюнку з початковою буквою назви підприємства (рис. 3.1).

Рис. 3.1. Торгова марка ЗАТ "Чобіток"

Вибираючи марку, керівництво ЗАТ "Чобіток" взяло до уваги таке:

- по-перше, назва вказує на особливість і перевагу продукту ("Чобіток");

- по-друге, назва добре запам’ятовується, не схожа на інші і позитивно сприймається;

- по-третє, назва відповідає образу фірми;

- по-четверте, назва є однозначною, не містить подвійного змісту.

Ефективна упаковка – це збалансоване поєднання торгової марки, девізу товару, інформації про нього, художніх елементів, кольорів і форми. І тому дизайнер упаковки намагається створити такий загальний ефект, щоб покупець розпізнав упаковку швидко і шукав її, повторно відвідуючи магазин. ЗАТ "Чобіток" поки що не створило упаковки для нової продукції і тому розробило лише норми щодо створення і використання упаковки:

- тексти та ілюстрації упаковки мають бути чіткими, однозначними, відповідати сутності, не створювати у покупця неправильного уявлення про якість і кількість товару, уміщеного в упаковку;

- інформацію щодо ваги, об’ємів, розміру і кількості упакованого товару розміщувати так, щоб її було добре видно;

- ціна на упаковці має бути відображена чітко;

- контроль за комплектністю товару і способом його використання має здійснюватись на підставі спеціальних вказівок, розміщених на упаковці.

На кожен вид взуття дається гарантійний строк експлуатації (1 місяць від початку сезону). При виникненні проблем з продукцією у гарантійний термін фірма зобов’язується відшкодувати збитки у вигляді пошкодженого товару на новий. Але, на нашу думку, якщо фірма переконана у якості своїх виробів, то гарантійний термін слід збільшити до 3-х місяців з початку відповідного сезону. Це призведе до більшої довіри споживачів до даної торгової марки взуття ЗАТ "Чобіток" і збільшення покупців товарів, підвищення іміджу підприємства.

У другій половині 2007 року ЗАТ "Чобіток" планує відкрити власну фірмову майстерню по ремонту взуття, де буде відбуватись гарантійне та післягарантійне обслуговування продукції підприємства.

Таким чином, розробка нового товару вимагає значних зусиль і має високий ступінь ризику. У зв'язку з цим ЗАТ "Чобіток" в особі свого керівництва сферу планування нової продукції розглядає як особливо важливу і таку, що вимагає пильного нагляду та прогнозування. Адже відомо, що фірми, які намагаються досягти зростання завдяки самим тільки продуктам, часто потрапляють у сферу жорсткої конкуренції. Тому, незважаючи на ризик, завдяки використанню технічно, естетично і якісно переважаючих товарів – новинок ЗАТ "Чобіток" має спробувати тимчасово залишитись поза конкуренцією.


4. Цінова політика підприємства

Метою ціноутворення ЗАТ "Чобіток" є:

- отримання фірмою максимального чи постійно зростаючого прибутку;

- досягнення, збереження та зростання відповідних обсягів товарообороту (доходів від продажу, частки ринку, кількості проданих товарів);

- перемога у конкурентній боротьбі або, принаймні, утримання в колі конкурентів;

- виживання фірми (збереження хоч якогось обсягу продажу);

- соціальна відповідальність (відповідальність перед споживачем за цінову доступність товарів підприємства).

Основними факторами ціноутворення для ЗАТ "Чобіток" є попит, витрати, конкуренція.

Попит на продукцію ЗАТ "Чобіток" збільшується та зменшується посезонно, оскільки товари підприємства носять посезонний характер.

На рис. 4.1 зображено зміну попиту на кожен вид товару протягом певного періоду.

Таким чином, за умови такого попиту ЗАТ "Чобіток" не має змоги постійно тримати однакову ціну. Підприємство може лише збільшувати останню у періоди найбільшого збуту на 5-8%.

Наступним кроком ціноутворення є методика розрахунку оптимального рівня цін, яка виходить з витрат на виробництво та реалізацію продукції ЗАТ "Чобіток" (Додаток 2).

Конкуренція як фактор ціноутворення має для ЗАТ "Чобіток" важливе значення. Адже підприємство працює за принципом "залежного" встановлення цін. Тобто ціни визначаються, виходячи з існуючого на ринку рівня. Основне завдання фірми в такому випадку і на такому ринку – контроль своїх витрат на виробництво і реалізацію продукції, щоб за рахунок їх зниження досягти максимального прибутку.

А – графік споживання весняно-осіннього взуття;

В – графік споживання зимового взуття.

Рис. 4.1. Зміна попиту на кожен вид продукції посезонно

До цінової стратегії ЗАТ "Чобіток" відносяться:

- політика поступового зниження цін (вона характеризується відносно високими цінами під час введення на ринок продукту. Далі, коли зростає конкуренція, ціни поступово знижуються);

- політика традиційного ціноутворення (вона полягає в орієнтації на ті традиції, які існують на ринку щодо рівня цін на ту чи іншу продукцію);

- політика психологічних (психологічно комфортних) цін (така політика бере до уваги "внутрішню логіку" покупця, коли ціни дещо нижчі за якусь "круглу" суму, сприймаються краще. Наприклад, не 160 грн., а 158 грн.);

- і нарешті, цінова політика виживання (тут головною метою є залишитись у бізнесі, а тому товар може бути проданий за низькими цінами, навіть із збитками. Головне – дочекатися кращих часів).


5. Збутова політика підприємства

На даний момент збутова стратегія підприємства ЗАТ "Чобіток" полягає у наступному. Збут та розповсюдження продукції ЗАТ "Чобіток" відбувається безпосередньо споживачам, а також через посередників.

За результатами маркетингових досліджень складено таблицю 5.1, у якій у відсотковому відношенні вказана кількість продукції ЗАТ "Чобіток", яка реалізовується у кожному регіоні протягом року.

Таблиця 5.1Споживачі продукції ЗАТ "Чобіток"

Назва регіонуНазва продукціїОбсяг споживання, %
ЗахіднийВзуття всіх видів52
СхіднийВзуття зимове (чоловіче)8
Південний---------
ПівнічнийВзуття всіх видів26
Центральний Взуття чоловіче та жіноче (весняно-осіннє)14

За даними бізнес-плану ЗАТ "Чобіток" обсяги продажу взуття у 2007 році становлять (табл. 5.2).

Таблиця 5.2Обсяги продажу взуття у 2007 році (помісячно), тис. пар

Назва продукціїIIIIIIIV
123456789101112
Взуття чоловіче (зимове)9,62,4--------8,42,4
Взуття жіноче (зимове)8,36,4--------2,911,2
Взуття чоловіче (весняно-осіннє)--7,46,2---8,64,0---
Взуття жіноче (весняно-осіннє)--6,9-7,3---9,4-3,0-

Передбачувані обсяги продажу за 2006-2007 роки становлять (табл. 5.3).


Таблиця 5.3Передбачувані обсяги продажу взуття у 2007-2005 роках

Назва продукції200520062007
Тис. шт.Тис. грн.Тис. шт.Тис. грн.Тис. шт.Тис. грн.
Взуття чоловіче (зимове)22,8732,036,21 448,045,41 816,0
Взуття жіноче (зимове)18,81 182,047,21 884,056,42 356,0
Взуття чоловіче (весняно-осіннє)26,2786,028,4869,030,1964,0
Взуття жіноче (весняно-осіннє)26,61 367,029,21 552,031,61 763,0

Структура збутового апарату відображена у Додатку 4.

Розрахунок оптимального каналу розподілу для ЗАТ "Чобіток" відображена у табл. 2.5.

Таблиця 2.5Розрахунок оптимального каналу розподілу

Фактори Вага фактора

Значення фактора

(від 0 до 10)

Оцінка фактора
Канал 1Канал 2Канал 3Канал 1Канал 2Канал 3
Ефективність підходу до кінцевого споживача0,1532--0,450,300,20
Прибуток0,255421,251,000,50
Необхідні інвестиції0,308622,401,800,0
Досвід фірми на споживчому ринку0,1021--0,200,10--
Можливість скорочення витрат фірми0,207531,401,000,60
Всього 1,00------5,704,201,30

У цій таблиці канал розподілу 1 – збут через наявних посередників; 2 – збут через нових посередників; 3 – прямий продаж кінцевому споживачу.

Альтернативний канал, який має найбільшу сумарну оцінку факторів (для першої альтернативи – 5,70), може бути визначний найкращим для ЗАТ "Чобіток".

На рис. 5.1 зображено комплекс маркетингових комунікацій ЗАТ "Чобіток".

Стратегія просування товару ЗАТ "Чобіток" орієнтована на демонстрацію товару. Головним завданням стратегії є не збільшення обсягів продажу, а продаж продукції у багатьох точках збуту, причому автоматично збільшуються і обсяги продажу. При умові, що підприємство значну увагу приділятиме демонстрації та виставкам товарів.

Довгостроковий успіх товару часто залежить від сильної рекламної підтримки. Таким чином, перед маркетологом стоїть завдання переконати спеціалістів в галузі реклами, що товар, який просувається на ринок, дійсно володіє особливими перевагами для конкретного цільового ринку. Для досягнення основних цілей реклами необхідно, щоб імідж товару відповідав та співпадав з його перевагами для споживачів. Отже, завданням ЗАТ "Чобіток" є, по-перше, створити і підтримувати високу популярність товару; по-друге, створити його бажаний імідж на цільовому ринку.

У табл. 2.10 подано рекламні цілі ЗАТ "Чобіток" та методи їх досягнення.

Основні канали реклами ЗАТ "Чобіток":

- газета – "Сім’я і дім", "Волинська реклама", "Луцький ярмарок" і т.д.;

- вулична реклама – рекламні зображення на транспорті, реклама "на висоті", реклама на стінах будинків і т.д.

При затвердженні витрат на рекламу ЗАТ "Чобіток" врахувало один з п’яти важливих факторів, який заключається в етапі життєвого циклу товару. Оскільки продукція ЗАТ "Чобіток" є ще відносно новою, то щоб познайомити покупців з новим вибором та отримати їх визнання, на рекламу потрібно затратити більше засобів, ніж звичайно.


Рис. 2.3. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікаційЗАТ "Чобіток"

Таблиця 2.10Рекламні цілі ЗАТ "Чобіток" та методи їх досягнення

Цілі Методи досягненняКонкретні кроки
Залучення інтересів споживачаЛегко запам’ятовуюча рекламаГумор, різка відміна від інших товарів, індивідуальність
Надання товару фірмової маркиРекламна упаковкаЗображення крупним планом, демонстрація споживчих якостей товару, чітка та зрозуміла назва фірмової марки, акцент на емблему товару
Розміщення товару на ринкуРеклама збуту (рекламний лозунг)Запам’ятовуваність, асоціація з конкретним товаром чи концепцією, імпульсивність
Споживачі Характерні ознакиСтиль життя, стать, вік, смаки, рівень доходу
Засоби масової інформації Вибір Повторюваність, доступність, вплив

Щодо творчої ідеї рекламного оголошення, то ЗАТ "Чобіток" дотримується таких принципів:

- в зверненні спочатку має говоритися про те, що продукція підприємства може зацікавити покупця або відповідає його бажанням;

- своєрідність продукту, те що вигідно відрізняє його від інших подібних виробів;

- звернення має викликати довіру та бути перевіюваним;

- яким би досконалим не здавалось оголошення, краще зробити ще декілька та провести маркетингове дослідження, щоб визначити, яке звернення найбільше привертає увагу потенційних клієнтів.

Отже, ефективність застосування комплексу маркетингових комунікацій полягає у виявленні цільової аудиторії, тобто потенційних і нинішніх покупців товарів ЗАТ "Чобіток", виявленні тих осіб, які користуватимуться ним або впливатимуть на прийняття рішень щодо його купівлі. Саме до них фірма буде спрямовувати свої звернення, а тому необхідно знати більше про їхню поведінку, систему цінностей, звички, спосіб життя, особливості та ін. На цьому етапі виявляється і бажана зворотна реакція. Тобто, знаючи цільову аудиторію, її стан, обізнаність з товаром, ставлення до нього, міру готовності до здійснення покупки, процес маркетингової комунікації спрямовується на конкретний, можливий у цій ситуації результат.

6. Політика просування нових товарів на ринок

Для просування нової продукції на ринки підприємству ЗАТ "Чобіток" необхідні як основні, так і обігові засоби.

Основні засоби

На даний момент ЗАТ "Чобіток" є недосконалим відносно своєї матеріально-технічної бази. Нинішнє обладнання підприємства не можна використовувати в оптимальному режимі. Відповідно до цього і коефіцієнт використання виробничих потужностей був низьким. У 2005 році він становив всього 0,36.

Для підвищення якості продукції необхідно закупити нове обладнання. Його перелік відображено в табл. 6.1.

Таблиця 6.1Перелік обладнання, яке необхідно закупити підприємству

Назва обладнанняКількість, шт.Ціна, тис. грн.Сума, тис. грн.
Верстат для розкрою24,69,2
Нові моделі колодок200,12,0
Обладнання для виливання підошви123,823,8
Разом 23--35,0

У табл. 6.2 зведені дані про заплановані заходи, терміни їх проведення та відповідальних за це осіб.

Таблиця 6.2План заходів на ЗАТ "Чобіток" на 2007 рік

Назва заходуТермін виконанняВідповідальність
Придбання верстату для розкрою3.02.04 – 6.02.04Начальник відділу постачання
Придбання нових моделей колодок7.02.04 – 10.02.04Начальник відділу постачання
Перевезення обладнання на підприємство11.02.04 – 13.02.04Начальник транспортного відділу
Встановлення нового обладнання14.02-04 – 16.02.04Головний механік

Балансова вартість обладнання, що є у власності підприємства, становить 3 459,7 тис. грн.

У табл. 6.3 відображено стан обладнання та його різновиди.

Таблиця 6.3Характеристика обладнання ЗАТ "Чобіток", тис. грн.

Назва обладнанняК-ть, шт.Сума зносуЗалишкова вартістьБалансова вартість
Верстат для розкрою2288,7235,2523,9
Машинка швейна2925,1616,61 541,7
Верстат для затягування2168,0112,0280,0
Верстат для клепання1616,1410,71 026,8
Верстат для розтягу 152,335,087,3
Разом 62 050,21 409,53 459,7

Площа ділянки, на якій розміщене ЗАТ "Чобіток" – 2 61 га.

Вартість виробничих площ – 4 639,4 тис. грн.

Обігові засоби

Таблиця 6.4Обсяги поставок сировини за 2006 рік помісячно ,тис. грн.

Назва сировиниIIIIIIIVВсього
123456789101112
Натуральна шкіра3,82,9--3,6--3,54,24,4--3,5--4,130,0
Допоміжні матеріали1,0--1,21,11,2--0,8--0,9--0,90,98,0
Підошва --6,25,8--6,46,0--5,76,16,4--7,450,0

Таблиця 6.5Ціни на сировину

Назва матеріалуОд. виміруЦіна, грн.
Натуральна шкіраМ. Кв.37,0
Допоміжні матеріалиШт.15,0
Підошва Ум. од.100,0

Виходячи з даних таблиць 6.4 і 6.5:

- денні витрати матеріалів, покупних виробів, напівфабрикатів становлять:

· натуральна шкіра – 0,08 тис. м кв.;

· підошва – 0,02 тис. шт.;

· допоміжні матеріали – 0,14 тис. ум. од.;

- денна вартість використаних матеріалів:

· натуральна шкіра – 2,96 тис. грн.;

· підошва – 0,3 тис. грн.;

· допоміжні матеріали – 14 тис. ум. од.

Таблиця 6.6Виробництво продукції у 2006 році помісячно, тис. пар

Назва продукціїIIIIIIIVВсього
123456789101112
Взуття чоловіче (зимове)10,26,4----------------5,86,428,8
Взуття жіноче (зимове)8,67,3----------------4,210,730,8
Взуття чоловіче (весняно-осіннє)----9,47,2------9,32,7------28,6
Взуття жіноче (весняно-осіннє)----7,8--8,3------10,2--3,9--30,2

Середній денний випуск продукції – 0,32 тис. пар.

Середня денна собівартість продукції – 11,6 тис. грн.

Таблиця 6.7Затрати на маркетингові заходи у 2006-2005 роках, тис. грн.

Маркетингові заходи2006 рік2007 рік2005 рік
Витрати на рекламу7,28,010,0
Витрати на проведення маркетингових досліджень1,20,40,4
Витрати на участь у ярмарках-розпродажах0,59,09,9
Разом 8,917,419,4

Джерела отриманих обігових засобів та їх характеристика відображені у табл. 6.8.

Таблиця 6.8Джерела обігових засобів

Назва організації-постачальникаНазва матеріалу
Київський шкірзаводШкіра
Львівська взуттєва фабрика "Прогрес" Допоміжні матеріали
Фірма "Хімбуд"Підошва

Для реалізації проекту ЗАТ "Чобіток" необхідно:

- на придбання обладнання і устаткування – 180 тис. грн.;

- на придбання матеріалів – 20 тис. грн.

- разом – 200 тис. грн.

У таблиці 6.9 відображені джерела отримання коштів.


Таблиця 6.9Джерела отримання коштів

Назва джерелаСума, тис. грн.
Комерційний банк "Княжий"160,0
Організація-замовник40,0
Разом 200,0

Кошти, які отримує в кредит ЗАТ "Чобіток", мають бути у розпорядженні підприємства станом на 1.01.2007 року. Термін користування кредитом – 2 роки. Комерційний банк "Княжий" дає кредит під 63 % річних. Організація-замовник повертає свої інвестиції продукцією ЗАТ "Чобіток" протягом одного року.

Розрахунок за сировину здійснюється за безготівковим принципом протягом 10-ти днів від дня її отримання.

Таблиця 6.10Повернення кредиту ЗАТ "Чобіток", тис. грн.

Назва установи2006 рік2007 рікРазом
Кв.1Кв. 2Кв.3Кв.4Кв.1Кв.2Кв.3Кв.4
Комерційний банк "Княжий"2020202020202020160
Організація-замовник10101010--------40
Виплата по кредиту банку53,653,653,653,653,653,653,653,6428,8
Разом 63,663,663,663,653,653,653,653,6468,8

В табл. 6.11 відображено вирахування собівартості продукції.

Таблиця 6.11Собівартість одиниці продукції, грн.

Найменування статей калькуляціїПродукт 1Продукт 2Продукт 3Продукт 4
12345
Сировина і матеріали75,6088,0053,0041,60
Витрати на експлуатацію та утримання обладнання5,606,404,003,20
Загальновиробничі витрати (без амортизації)8,598,067,246,67
Амортизація1,401,601,000,80
Витрати на підготовку та освоєння нової техніки2,102,401,501,20
Інші виробничі витрати1,121,280,800,64
Виробнича собівартість102,81117,3473,5458,91
Заробітна плата8,409,606,004,80
Позавиробничі витрати0,560,640,400,32
Собівартість без позабюджетних фондів103,37117,9873,9459,23
Відрахування до позабюджетних фондів2,803,202,001,60
Повна собівартість106,17121,1875,9460,83

Продукт 1 – взуття чоловіче зимове, Продукт 2 – взуття жіноче зимове, Продукт 3 – взуття чоловіче весняно-осіннє, Продукт 4 – взуття жіноче весняно-осіннє.

Базисом формування і розподілу розмірів заробітної плати є тарифна система оплати праці, яка застосовується для розподілу робіт залежно від ступеня їх складності.

Також на підприємстві застосовується відрядна система оплати праці. При відрядній системі оплати праці розмір заробітної плати залежить від кількості виробленої продукції і встановлених норм часу на її виготовлення, а також від відрядних розцінок.

Система окладів за посадами:

- генеральний директор – 800 грн.;

- головний бухгалтер – 600 грн.;

- головний інженер – 500 грн.;

- заступник директора – 600 грн.;

- начальники відділів – 400 грн.;

- основні працівники – 300 грн.;

- допоміжні працівники – 200 грн.

Для збільшення мотивації у випадку реалізації запланованого проекту розроблена система доплат і надбавок:

- за роботу у вечірню зміну – 15 % годинної тарифної ставки за кожну годину роботи;

- за роботу в нічну зміну – 30 % годинної тарифної ставки за кожну годину роботи;

- за роботу у вихідні та святкові дні – 40 % годинної тарифної ставки за годину роботи.

Надбавки за високу професійну майстерність:

- для робітників відділу № 1 – 15 %;

- для робітників відділу № 2 – 20 %;

- для робітників відділу № 3 – 12 % (табл. 6.12).

Таблиця 6.12Основні структурні підрозділи та кількість працюючих

Назва структурного підрозділуНомер підрозділуКількість працівників, чол.
Відділ розкрою та пошиття№ 124
Відділ затягування взуття№ 228
Відділ монтажу підошви№ 315
Транспортний відділ--7
Керівний апарат--16
Всього --90

За високі досягнення в праці за певний період часу можлива надбавка до 50% посадового окладу. Але це залежить від продажу продукції в майбутньому.

7. Оцінка проведених маркетингових досліджень для перевірки сформульованої гіпотези та запропонованих заходівдля ЗАТ "Чобіток"

Складання пошукових питань, що відображають мету дослідження (Додаток 2).

Система питань ЗАТ "Чобіток":

- задоволення потреби на взуттєву продукцію;

- відповідність сучасній моді та стилю;

- рівень цін;

- необхідність розширення ринків збуту;

- рекламна упаковка товару;

- якість продукції та ін. .

Найбільш цінною для маркетингових досліджень є первинна інформація.

ЗАТ "Чобіток" надає перевагу такому методу первинної інформації, як опитування.

Для досягнення поставлених цілей опитування ЗАТ "Чобіток" проводить його у такій логічній послідовності (рис. 7.1).

Незважаючи на складність і тривалість збирання первинної інформації, потребу у підготовці та використанні висококваліфікованих кадрів, досить великі витрати, первинна інформація має велике значення, оскільки вона конкретно спрямована на вирішення потрібних маркетингових проблем, доступна і надійна, тому що методологія її збирання відома і контрольована.

Найважливішим методом збирання первинної інформації є опитування. Незважаючи на те, що воно останнім часом дещо втрачає популярність, цей метод в інтерпретованому вигляді, як і раніше, відіграє основну роль у забезпеченні фірми відповідною маркетинговою інформацією.

Для визначення думки експертів про виробничу та маркетингову діяльність підприємства ЗАТ "Чобіток" проведене опитування трьох експертів, звідси, опрацювавши їх дані, було складено таблицю, в якій за п’ятибальною шкалою були зазначені думки всіх трьох спеціалістів (табл. 7.1).

З метою вивчення думки споживачів ЗАТ "Чобіток" провело інтерв’ю-опитування десяти випадкових чоловік. За їх інформацією було складено таблицю 3.13, в якій за десятибальною шкалою відображено думку кожного з кінцевих споживачів.


Таблиця 7.1 Результати експертного інтерв’ю за складеним питальником(в балах від 1 до 5)

Питання Експерти
123
Задоволення потреб у взуттєвій продукції434
Відповідність сучасній оді та стилю455
Рівень цін544
Необхідність розширення ринків збуту433
Рекламна упаковка товару545
Якість продукції555
Середній бал4,54,04,3

Таблиця 7.2Результати опитування кінцевих споживачів(в балах від 1 до 10)

Питання Кінцеві споживачі
12345678910
Задоволення потреб у взуттєвій продукції6768756898
Відповідність сучасній моді та стилю981098891089
Рівень цін6757677867
Необхідність розширення ринків збуту89981088998
Рекламна упаковка товару98109109109810
Якість продукції98101099810109
Середній бал7,87,88,38,58,37,78,09,08,38,5

Обчисливши середній бал, видно, що ЗАТ "Чобіток" в цілому задовольняє власного споживача за вищесказаними критеріями. Експерти висловили високу думку про діяльність підприємства.

В процесі опитування інтерв’юєри ЗАТ "Чобіток" висловили такі рекомендації для покращення діяльності фірми:

- виготовляти дитяче взуття;

- виготовляти літнє чоловіче та жіноче взуття;

- виготовляти взуття за індивідуальними замовленнями;

- виготовляти "вечірнє" та святкове жіноче взуття;

- надавати послуги по гарантійному та післягарантійному ремонті взуття.

Рис. 7.1. Послідовність проведення опитувань підприємствомЗАТ "Чобіток"


Висновки

Основними етапами маркетингового аналізу є: аналіз кон'юнктури ринку; аналіз цінової політики; аналіз системи розповсюдження товарів: аналіз конкурентоспроможності продукції; аналіз стадій життєвого циклу товару.

Аналіз реалізації продукції проводиться включає: вивчення виконання прогнозу (плану) з обсягу реалізації, абсолютного відхилення від нього, оцінку динаміки (темпів зростання, приросту, спаду, середньорічних показників динаміки, абсолютне значення одного відсотка приросту), виявлення причин формування понаднормативних залишків готової продукції, причин несвоєчасної оплати продукції покупцями тощо.

Підприємство ЗАТ "Чобіток" засноване колективом працівників, які були звільнені з Луцької взуттєвої фабрики у 1997 році. Діяльність даного підприємства: виготовлення жіночого та чоловічого взуття для зимового та весняно-осіннього періоду.

Гіпотеза ринкової стратегії підприємства ЗАТ "Чобіток" полягає в:

- розширенні існуючих ринків;

- проникненні на нові ринки;

- підтримці рівня збуту на існуючих ринках;

- концентрації комерційних та маркетингових зусиль на нинішній кількості ринків з метою ефективного використання обмеженого числа ресурсів, які компанія може виділити на здійснення маркетингової діяльності.

Підприємство має власну торгову марку, яка зображена на рис. 1. Ринками збуту підприємства є вся територія України, але переважними Західний та Центральний регіони.

В ціновому аспекті підприємство використовує політику "знімання вершків". В просуванні товару – політику реклами і виставок своїх товарів, участі в ярмарках-розпродажах. Підприємство вирішило, що найкращим методом збуту продукції є збут через торгових посередників, так як на самому підприємстві більше зосередженні в поновленні матеріально-технічної бази та виробництві якіснішої і сучаснішої продукції.

Для здійснення маркетингових заходів підприємству необхідно 200 тис. грн., які будуть потрачені на поновлення обладнання, закупівлю нових моделей взуття вже відомого асортименту і розробку моделей літнього взуття для дорослих. Виготовлення дитячого взуття поки що не передбачається, що є великою прогалиною і втратою 40% потенційного "дитячого" ринку.


Список використаної літератури

1. Бізнес-план ЗАТ "Чобіток" на 2003-2005 роки.

2. Войчак М.Л. Маркетинговий менеджмент. – К., 2004. – 273 с.

3. Голубков А.С. Маркетинг: стратегия, планы, структура. – М., 2006. – 264 с.

4. Грачева А.Л. Экономическая стратегия фирмы. – Харьков, 2007. – 184 с.

5. Історична довідка про ЗАТ "Чобіток".

6. Котлер Ф. Маркетинг-менеджмент. – М., 2008. – 864 с.

7. Соболева А.И., Марчук С.И. Бизнес-план: успешное ведение бизнеса. – К., 2003. – 238 с.

8. Статут ЗАТ "Чобіток".

9. Фінансова звітність ЗАТ "Чобіток" за 2005-2007 роки.

10. Экономическое прогнозирование и анализ деятельности предприятия / Под ред В.Л. Рогова. – М., 2006. – 386 с.


Додатки

Додаток 1

Характеристика регіонального ринку за демографічною ознакою

Сегменти Обсяг споживання, %Попит на товарРозмір замовленьНаявність конкурентів
Чоловіки49ЗростаючийВеликийВелика
Достатньо забезпечені27ВеликийВище середньогоВелика
Середньо забезпечені16СереднійСереднійСередня
Малозабезпечені6Нижче середньогоСереднійВелика
Жінки51ЗростаючийВеликийВелика
Достатньо забезпечені26ЗростаючийВеликийВелика
Середньо забезпечені15СереднійСереднійСередня
малозабезпечені10Нижче середньогоНижче середньогоВелика

Додаток 2

Структура цін, грн.

Найменування статей калькуляціїПродукт 1Продукт 2Продукт 3Продукт 4
Сировина і матеріали75,6088,0053,0041,60
Витрати на експлуатацію та утримання обладнання5,606,404,003,20
Загальновиробничі витрати (без амортизації)8,598,067,246,67
Амортизація1,401,601,000,80
Витрати на підготовку та освоєння нової техніки2,102,401,501,20
Інші виробничі витрати1,121,280,800,64
Виробнича собівартість102,81117,3473,5458,91
Заробітна плата8,409,606,004,80
Позавиробничі витрати0,560,640,400,32
Собівартість без позабюджетних фондів103,37117,9873,9459,23
Відрахування до позабюджетних фондів2,803,202,001,60
Повна собівартість106,17121,1875,9460,83
Прибуток 10,5012,167,405,84
Ціна (без ПДВ)116,67133,3483,3466,67
ПДВ23,3326,6616,6613,33
Ціна (з ПДВ)140,00160,00100,0080,00

Додаток 3

Листок конкурентноздатності ЗАТ "Чобіток" відносно конкурентів

Фактори фірмиЗАТ "Чобіток"Луцька взуттєва ф-каЛьвівська ф-ка "Прогрес"
1. Продукт:
Якість534
Стиль544
Асортимент434
Престижність торгової марки334
2. Ціна:
Прейскурантна543
Відсоткові знижки534
3. Канали збуту
Пряме постачання443
Торгові посередники545
Оптові посередники443
Ступінь охоплення ринку544
4. Просування товарів на ринку:
Реклама 523
Показ зразків виробів532
Загальна сума балів554143

Додаток 4

Структура збутового апарату ЗАТ "Чобіток"


Додаток 5

Звіт про фінансові результати за 2007 рік, тис. грн.

Назва витрат та надходженьКвартали
1234
Надходження від продажу325,0307,6385,6389,2
ПДВ54,050,064,266,0
Чистий обсяг продажу271,0257,6321,4323,2
Затрати на виробництво продукції:103,8100,4120,2119,1
- заробітна плата14,814,317,117,0
- нарахування на заробітну плату7,37,88,58,0
- сировина і матеріали52,648,453,159,0
- електроенергія11,010,916,817,6
- теплоенергія7,66,710,53,7
- амортизація4,14,04,94,7
- інші виробничі витрати6,48,39,39,1
Позавиробничі витрати64,070,476,662,4
Всього затрат167,8170,8196,8181,5
Збитки попередніх періодів14,4- 9,68,217,1
Прибуток без врахування податку88,896,4116,4184,2
Податок на прибуток27,030,431,836,8
Чистий прибуток61,866,014,688,0

Додаток 6

Прогнозні прибутки та витрати у 2008-2009 роках, тис. грн.

Назва витрат і доходів2008 рік2009 рік
1234Всього
Надходження від продажу1 146,71 095,01 717,51 734,35 693,56 735,5
ПДВ244,4242,6219,6242,2949,01 122,8
Чистий обсяг продажу902,3852,41 497,91 491,94 744,75 612,7
Затрати на виробництво продукції:440,3435,6395,9432,51 704,61 940,2
- заробітна плата66,872,056,360,2255,3 301,9
- нарахування на заробітну плату33,436,028,130,1127,6118,1
- сировина і матеріали227,2127,6216,2227,2898,21 071,2
- електроенергія51,651,350,751,9205,5222,3
- теплоенергія30,630,130,130,8121,6139,9
- амортизація10,010,010,010,040,026,6
- інші виробничі витрати10,88,52,422,153,860,0
Позавиробничі витрати374,1370,1331,9369,11 445,21 731,9
Всього витрат814,7805,7727,8801,63 149,83 672,2
Прибуток без врахування податку407,9406,7370,1410,0 1 594,71 940,5
Податок на прибуток122,4122,0111,0123,0478,4582,1
Чистий прибуток285,5284,7259,1287,01 116,31 358,3

Нет нужной работы в каталоге?

Сделайте индивидуальный заказ на нашем сервисе. Там эксперты помогают с учебой без посредников Разместите задание – сайт бесплатно отправит его исполнителя, и они предложат цены.

Цены ниже, чем в агентствах и у конкурентов

Вы работаете с экспертами напрямую. Поэтому стоимость работ приятно вас удивит

Бесплатные доработки и консультации

Исполнитель внесет нужные правки в работу по вашему требованию без доплат. Корректировки в максимально короткие сроки

Гарантируем возврат

Если работа вас не устроит – мы вернем 100% суммы заказа

Техподдержка 7 дней в неделю

Наши менеджеры всегда на связи и оперативно решат любую проблему

Строгий отбор экспертов

К работе допускаются только проверенные специалисты с высшим образованием. Проверяем диплом на оценки «хорошо» и «отлично»

1 000 +
Новых работ ежедневно
computer

Требуются доработки?
Они включены в стоимость работы

Работы выполняют эксперты в своём деле. Они ценят свою репутацию, поэтому результат выполненной работы гарантирован

avatar
Экономика
Маркетинг
Информатика
icon
115221
рейтинг
icon
2796
работ сдано
icon
1260
отзывов
avatar
Математика
Физика
История
icon
112249
рейтинг
icon
5477
работ сдано
icon
2470
отзывов
avatar
Химия
Экономика
Биология
icon
76693
рейтинг
icon
1888
работ сдано
icon
1197
отзывов
avatar
Высшая математика
Информатика
Геодезия
icon
62710
рейтинг
icon
1046
работ сдано
icon
598
отзывов
Отзывы студентов о нашей работе
49 203 оценки star star star star star
среднее 4.9 из 5
Томский политехнический университет
Работа по маркетингу выполнена на отлично и точно в сроки., а главное недорого. Советую. О...
star star star star star
СибАДИ
Очень быстрая скорость выполнения, исполнитель не затягивает с решением, все четко, грамот...
star star star star star
СибАДИ
Работа выполнена досрочно, качественно и в соответствии с оформлением, рекомендую!
star star star star star

Последние размещённые задания

Ежедневно эксперты готовы работать над 1000 заданиями. Контролируйте процесс написания работы в режиме онлайн

Решить задачи

Контрольная, Химия

Срок сдачи к 1 апр.

только что

Федеративного устройства современной России

Курсовая, Федеративного устройства современной России

Срок сдачи к 24 мар.

только что

Задача электротехника

Решение задач, электротехника

Срок сдачи к 22 мар.

1 минуту назад

Решить 3-6 задачи

Контрольная, Химия

Срок сдачи к 1 апр.

2 минуты назад

Курсовая работа

Курсовая, Экология

Срок сдачи к 31 мар.

3 минуты назад

Вариант 16

Курсовая, Маркетинг

Срок сдачи к 30 мар.

3 минуты назад

Решить несколько практических по образцу

Решение задач, Теплоэнергетика и теплотехника

Срок сдачи к 26 мар.

3 минуты назад

Придумать задачу

Другое, трудовое право

Срок сдачи к 22 мар.

3 минуты назад

Учебное задание по филологическому анализу текста

Другое, Филология

Срок сдачи к 26 мар.

4 минуты назад

нужна работа

Другое, Технологии ведения тренинга

Срок сдачи к 23 мар.

4 минуты назад
4 минуты назад

сделать задание

Контрольная, Энергетические установки

Срок сдачи к 29 мар.

4 минуты назад

Курсовая работа на тему: « Товароведная характеристика и таможенная экспертиза свежих овощей»

Курсовая, Товароведение, экспертиза товаров в таможенном деле

Срок сдачи к 29 мар.

4 минуты назад

Тест

Тест дистанционно, Международные экономические отношения

Срок сдачи к 22 мар.

4 минуты назад

сравнить обработанные данные, сделать...

Другое, физиология

Срок сдачи к 30 мар.

5 минут назад

Тема 2. Анализ товарного рынка

Курсовая, Экономика

Срок сдачи к 31 мар.

5 минут назад

влияние физических нагрузок на развитие организмов подростков

Реферат, физическая культура

Срок сдачи к 22 мар.

6 минут назад

Решить 2 задачи

Решение задач, теоретическая механика

Срок сдачи к 22 мар.

7 минут назад
planes planes
Закажи индивидуальную работу за 1 минуту!

Размещенные на сайт контрольные, курсовые и иные категории работ (далее — Работы) и их содержимое предназначены исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права в отношении Работ и их содержимого принадлежат их законным правообладателям. Любое их использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие в связи с использованием Работ и их содержимого.

«Всё сдал!» — безопасный онлайн-сервис с проверенными экспертами

Используя «Свежую базу РГСР», вы принимаете пользовательское соглашение
и политику обработки персональных данных
Сайт работает по московскому времени:

Вход или
регистрация
Регистрация или
Не нашли, что искали?

Заполните форму и узнайте цену на индивидуальную работу!

Файлы (при наличии)

    это быстро и бесплатно