Всё сдал! - помощь студентам онлайн Всё сдал! - помощь студентам онлайн

Реальная база готовых
студенческих работ

pencil
Узнай стоимость на индивидуальную работу!
icon Цены в 2-3 раза ниже
icon Мы работаем
7 дней в неделю
icon Только проверенные эксперты

Моральне виховання за роботою Маслоу Самоактуализация и ее предпосылки

Тип Реферат
Предмет Педагогика
Просмотров
243
Скачиваний
575
Размер файла
18 б
Поделиться

Моральне виховання за роботою Маслоу Самоактуализация и ее предпосылки

Моральне виховання виступає провідним чинником всебічного гармонійного розвитку особистості. Морально-духовні цінності кожної особистості є її найбільшим надбанням. Тому й оцінювати людину передусім необхідно за рівнем сформованості моральних цінностей. В межах теми морального виховання я хочу розглянути роботу Маслоу «Самоактуализация и ее предпосылки».

В даній роботі автор досліджує видатні взірці душевного здоров’я. Об’єктами дослідження стали знайомі вченого, видатні діячі, деякі студенти. Цікавим є той факт, що з двох тисяч студентів Брендейського коледжу психічно здоровим виявився лише 1%.

Маслоу визначає самоактуалізацію як повне використання таланта, здібностей, потенційних можливостей. Такі люди повністю здійснюють себе і діють найкращим можливим для них способом. Самоактуалізуюча особистість – це найкращий представник людства. І саме на таких людей необхідно орієнтуватися в процесі виховання. Цим твердженням відкидається прийнятий статистичний метод, коли за взірець беруть середні показники. Ми повинні задавати питання: наскільки високо може вирости людина, чого вона здатна досягнути?

Отже, за Маслоу, кінцева мета освіти та виховання – допомогти індивіду стати людиною в тій повній мірі, в якій він лише здатний.

Але питання про справжню особистість є досить складним. Маслоу називає таку людину самоактуалізуючою. Будь-яка самоактуалізуюча особистість присвячує своє життя пошукам буттєвих цінностей. Ці цінності функціонують як потреби. Автор їх називає метапотребами. Введення нового терміна було необхідним. Адже тут Маслоу іде всупереч науковій догмі, що всі дії вмотивовані. Автор вважає, що самоактуалізуюча людина робить лише те, що природно для неї, просто виражає себе. Якщо метапотреби не задовольняються, виникають хвороби душі. Маслоу переконаний, що в буттєвих цінностях закладений сенс життя, але більшість людей просто не знає про їх існування.

Маслоу виокремлює вісім шляхів самоактуалізації. На мою думку, вони є прекрасними взірцями змісту морального виховання.

1. самоактуалізація передбачає повне занурення людини в свої хвилювання. Під час такого занурення людина повністю розкриває свою сутність. Необхідно допомогти людині переживати такі хвилини частіше, схвалювати повне занурення у якусь дію, щоб людина позбавилась психологічних бар’єрів і йшла до кінця. Людина повинна творити як? «самовіддано».

2. самоактуалізація – це постійний процес вибору, який веде до росту. Наприклад: збрехати чи сказати правду, украсти чи ні. Кілька раз протягом дня зробити вибір, що веде до особистого росту – здійснити стільки ж кроків на шляху до самоактуалізації.

3. необхідно привчатися слухати свій особистий внутрішній голос. Адже всередині людини постійно присутні інші голоси: матері, дорослих, авторитета, традиції. (приклад про вино)

4. кожен раз, коли людина приймає відповідальність, вона актуалізує себе. Відповідальність тут розглядається як чесність, як знімання фальшивих масок, та заглиблення в свій внутрішній світ. Пошук відповідей, причин та наслідків всередині себе. Для цього треба мужність та готовність прийняти відповідальність.

5. щоб висловитись чесно необхідно позбавитись боязні бути не таким як інші, бажання подобатись всім. Здатність до творчості майже дорівнює душевному здоров’ю. Творчість самоактуалізуючих людей схожа на дитячу, яка проявляється поки вони не навчилися боятися насміхання, поки вони здатні бачити все свіжим поглядом. На думку Маслоу ця здатність губиться з віком. Ще одним наслідком такої сміливості є природність та простота у спілкуванні. Таким чином необхідно виховувати «психологічну свободу» особистості, яка передбачає вміння приймати особисті рішення не зважаючи на суспільну думку.

6. самоактуалізація – це не кінцевий стан, це процес втілення у дійсність можливостей індивіда. Маслоу виявив, що всі самоактуалізуючі люди віддані якійсь роботі, яку вважають необхідною. Оскільки вони зацікавлені в цій роботі, вони її виконують старанно. Самоактуалізуюча людина прагне бути кращою в своїй сфері.

7. важливою складовою самоактуалізації є пікові хвилювання. Це мить екстазу, яку неможна купити, підробити, гарантувати. Можна лише створити умови, за яких вона може чи не може виникнути. Такі хвилювання допомагають відкрити себе.

8. і останнє. Людина має з’ясувати хто вона така, розкрити свої особисті характеристики. Це передбачає й висвітлення паталогій, наприклад психологічних бар’єрів. Подолання цих бар’єрів вимагає мужності. Маслоу наводить приклад навчання ресакралізації ( шлях подолання психологічних бар’єрів серед молоді, коли зневірюються істині цінності). Ре сакралізація позначає бачення кожної людини з позиції об’єднуючого сприйняття, це позначає здатність бачити вічне та символічне. Так в кожній жінці маємо бачити Жінку з великої літери з всіма її якостями. Для втілення цього методу використовують прийом бесіди.

Не можна сказати, що у психологічно здорових людей не існує проблем, але їх кількість значно зменшується. Така людина живе в гармонії з собою та іншими. Вона насолоджується життям взагалі, тоді як інші люди – лише в окремі моменти.

Результат дослідження:

Невеликий тест на 10 питань, в опитуванні приймали участь 9 людей.

1. Самовідданість: так – 13; ні – 5.

2. Позитивний вибір: так – 6; ні – 12.

3. Орієнтація на особистий смак: так – 18; ні – 0.

4. Відвертість: так – 8; ні – 1.

5. Психологічна свобода: так – 7; ні – 11.

6. Прагнення досконалості: так – 8; ні – 1.

Зробивши невеликий тест, я виявила, що абсолютно здорових психологічно серед нас немає. Приємно, що знайшлася єдина людина, якій бракує лише однієї риси: вміння робити позитивний вибір. Найкраще в групі розвинуте вміння орієнтуватися на власний смак та не піддаватися впливу зі сторони. У питаннях в цій категорії не було жодної негативної відповіді. Далі йде відвертість перед собою та прагнення бути кращим в своїй професії. Спостерігаємо лише по одній негативній відповіді. Нажаль, мені не вдалося виявити чи це прагнення лишається тільки в мріях, чи всі мої одногрупники дійсно докладають максимум зусиль до реалізації цього бажання. В найгіршому стані знаходиться показник позитивного вибору та психологічної свободи. Головними причинами негативного вибору постає прагнення уникнути покарання чи покращити особисте становище. Але я вважаю, що це стосується лише незначних подій і ніхто з нас не здатний на великий злочин. Результати тесту виявили лише допустиму долю особистого егоїзму, який закладений в природі людини, що спершу подумає про себе. Психологічна несвобода виявляється в стриманості та страху показатися смішним.

Отже, виявляється, що найбільшу увагу необхідно приділити подоланню психологічних бар’єрів та психологічній несвободі, так само як проблемі позитивного вибору кожної хвилини життя.

На основі роботи Маслоу можна зробити наступний висновок:

У моральному вихованні необхідно орієнтуватися на видатні взірці, найкращих представників людства, а не на середню людину. Завданням морального виховання є створення позитивної, творчої, люблячої, психологічно здорової людини. Першим показником такої людини є повага до себе, яка відповідно проектується і на інших. Самоактуалізація – це довготривалий процес, що здійснюється шляхом невеликих досягнень. Кінцева мета морального виховання через самоактуалізацію – становлення справжньої Людини з великої літери.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Самостійна робота з педагогіки

на тему: «Моральне виховання за роботою Маслоу «Самоактуализация и ее предпосылки»

Студентки 306 групи

Факультету французької мови

Шульжевської Мирослави

Київ – 2008

Література:


Нет нужной работы в каталоге?

Сделайте индивидуальный заказ на нашем сервисе. Там эксперты помогают с учебой без посредников Разместите задание – сайт бесплатно отправит его исполнителя, и они предложат цены.

Цены ниже, чем в агентствах и у конкурентов

Вы работаете с экспертами напрямую. Поэтому стоимость работ приятно вас удивит

Бесплатные доработки и консультации

Исполнитель внесет нужные правки в работу по вашему требованию без доплат. Корректировки в максимально короткие сроки

Гарантируем возврат

Если работа вас не устроит – мы вернем 100% суммы заказа

Техподдержка 7 дней в неделю

Наши менеджеры всегда на связи и оперативно решат любую проблему

Строгий отбор экспертов

К работе допускаются только проверенные специалисты с высшим образованием. Проверяем диплом на оценки «хорошо» и «отлично»

1 000 +
Новых работ ежедневно
computer

Требуются доработки?
Они включены в стоимость работы

Работы выполняют эксперты в своём деле. Они ценят свою репутацию, поэтому результат выполненной работы гарантирован

avatar
Экономика
Маркетинг
Информатика
icon
115200
рейтинг
icon
2795
работ сдано
icon
1260
отзывов
avatar
Математика
Физика
История
icon
112249
рейтинг
icon
5477
работ сдано
icon
2470
отзывов
avatar
Химия
Экономика
Биология
icon
76693
рейтинг
icon
1888
работ сдано
icon
1197
отзывов
avatar
Высшая математика
Информатика
Геодезия
icon
62710
рейтинг
icon
1046
работ сдано
icon
598
отзывов
Отзывы студентов о нашей работе
49 203 оценки star star star star star
среднее 4.9 из 5
СибАДИ
Реферат выполнен очень грамотно, хорошо и все в соответствии с гостом, спасибо огромное
star star star star star
СибАДИ
Заказ выполнен просто на ура, спасибо огромное за работу, все мои пожелания учтены, думаю ...
star star star star star
СибАДИ
Заказ выполнен на отлично, оформление как и просил все на высшем уровне
star star star star star

Последние размещённые задания

Ежедневно эксперты готовы работать над 1000 заданиями. Контролируйте процесс написания работы в режиме онлайн

Ответы на билеты по предмету «ПМ.05 Процесс приготовления хлебобулочных и кондитерских изделий»

Ответы на билеты, ПМ.05 Процесс приготовления хлебобулочных и кондитерских изделий

Срок сдачи к 26 мар.

2 минуты назад

Правовое регулирование общественных отношений.

Контрольная, Право

Срок сдачи к 1 апр.

10 минут назад

Надо исправить по СТО, внести не большие доработки

Диплом, Дипломная работа

Срок сдачи к 23 мар.

10 минут назад

Найти ответы на 5 вопросов к экзамену

Ответы на билеты, Международный коммерческий арбитраж

Срок сдачи к 31 мар.

11 минут назад

По требованию

Диплом, административное право

Срок сдачи к 15 апр.

11 минут назад

Физическая химия

Решение задач, Домашняя работа

Срок сдачи к 31 мар.

11 минут назад

Произвести расчет и выбор пускозащитной аппаратуры

Другое, Электротехника

Срок сдачи к 23 мар.

11 минут назад

Решить 5 небольших задач

Решение задач, Методы оптимальных решений

Срок сдачи к 28 мар.

11 минут назад

Тема в файлах и доп. Информация

Курсовая, Судовые энергетические системы

Срок сдачи к 1 апр.

11 минут назад

курсовая на 20-25 стр

Курсовая, Технология приготовления сложной горячей кулинарной продукции

Срок сдачи к 24 апр.

11 минут назад

Сделать практическую часть (3 задания) по экономике организации

Другое, экономика организации

Срок сдачи к 22 мар.

11 минут назад

ответ на теоретический вопрос

Другое, Энергетическая безопасность

Срок сдачи к 23 мар.

11 минут назад

на фото условия

Решение задач, Статистика

Срок сдачи к 22 мар.

11 минут назад

1 задачка ,решить очень быстро! за 10 минут

Решение задач, Гражданское право

Срок сдачи к 22 мар.

11 минут назад

Написать краткую пояснительную записку к таблицам бух. отчётности

Другое, Экономика и бухгалтерский учет

Срок сдачи к 26 мар.

11 минут назад

Отредактировать ошибочные варианты

Контрольная, Культура речи

Срок сдачи к 22 мар.

11 минут назад

Решение задач

Онлайн-помощь, Финансовый

Срок сдачи к 22 мар.

11 минут назад
planes planes
Закажи индивидуальную работу за 1 минуту!

Размещенные на сайт контрольные, курсовые и иные категории работ (далее — Работы) и их содержимое предназначены исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права в отношении Работ и их содержимого принадлежат их законным правообладателям. Любое их использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие в связи с использованием Работ и их содержимого.

«Всё сдал!» — безопасный онлайн-сервис с проверенными экспертами

Используя «Свежую базу РГСР», вы принимаете пользовательское соглашение
и политику обработки персональных данных
Сайт работает по московскому времени:

Вход или
регистрация
Регистрация или
Не нашли, что искали?

Заполните форму и узнайте цену на индивидуальную работу!

Файлы (при наличии)

    это быстро и бесплатно