Всё сдал! - помощь студентам онлайн Всё сдал! - помощь студентам онлайн

Реальная база готовых
студенческих работ

pencil
Узнай стоимость на индивидуальную работу!
icon Цены в 2-3 раза ниже
icon Мы работаем
7 дней в неделю
icon Только проверенные эксперты

Дослідження ринку керамічної цегли та розробка маркетингової стратегії ТОВ "Євротон"

Тип Реферат
Предмет Маркетинг
Просмотров
266
Скачиваний
595
Размер файла
376 б
Поделиться

Дослідження ринку керамічної цегли та розробка маркетингової стратегії ТОВ "Євротон"

Європейськийуніверситет

Кафедра маркетингу

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни: “Маркетингові дослідження”

на тему :

Дослідження ринку керамічної цегли та розробка маркетингової стратегії ТОВ «Євротон»

Студентки IV курсу ФЕМ

групи 142

Дубченко Д.А.

Київ - 2010

Зміст

Вступ

Розділ 1.

1.1 Визначення управлінської та маркетингової проблеми

1.2 Порівняльна характеристика клінкерної цегли ТМ "Євротон" та ТОВ "Керамейя"

1.3 Визначення типу дослідження, методів збору первинної та вторинної інформації

1.4 Визначення типу та методу вибірки

Розділ 2.

2.1 Визначення методів шкалуваня, розробка анкети та її кодування

Висновки

Список літератури

Додатки

Вступ

Маркетингове дослідження – це наукове дослідження, спрямоване на систематичний збір, відображення і аналіз фактографічної інформації щодо потреб, думок, мотивацій, відносин, поведінки окремих осіб і організацій, пов'язаних з маркетингом, тобто всіма аспектами просування на ринку певних товарів і послуг, а також підготовки цієї інформації до прийняття маркетингових рішень.

Без використання маркетингових досліджень підприємству доволі складно приймати вірні управлінські та маркетингові рішення щодо товарів або послуг та стратегії розвитку підприємства, та орієнтуватися в мінливому ринковому середовищі.

У даній курсовій роботі я розгляну ринок керамічної клінкерної та лицьової цегли України на основі роботи ТОВ «Євротон».

Актуальність теми:

На мою думку, вивчення ринку керамічної лицьової та клінкерної цегли на сьогоднішній день є доволі актуальним, адже ще донедавна, люди, що мали потребу у забезпеченні житлом, зокрема приватним, задовольнялись тими будівельними матеріалами, які були поруч, доступні і придатні для будівництва. Жителі ж міст, за державною програмою, забезпечувались житлом у багатоповерхівках.

Нині ж із розвитком будівельної індустрії, а як наслідок - розмаїттям пропозиції будівельного матеріалу, з розвитком транспортної інфраструктури та високим рівнем сервісу, а головне із зростанням добробуту населення та фінансових можливостей громадян, зросли і вимоги самих забудовників та майбутніх власників житла, на думку яких раніше ніхто не зважав. Їх уподобання почали змінюватися.

З впровадженням у нашій країні ринкової економіки, масовість та однотипність поступово почали змінюватись на індивідуальність. Ця тенденція виявила себе у швидких темпах зростання будівництва приватних будинків та котеджів. Люди все більше почали цінувати не досягнення цивілізації у кам’яних джунглях, а тяжіти до природи, чистої екології і, з рештою, до свободи. Та, як виявилось, індивідуальність також може бути масовою. Якими ж на сьогодні мають бути будинки, щоб цінність їх з кожним днем зростала? Якщо забудовник хоче звести будинок, що завжди буде користуватися попитом, йому потрібно робити ставку і на проект і на будівельний матеріал.

Будівництво – процес коштовний і не дивно, що забудовник прискіпливий у пошуках надійного матеріалу.

Та щоб не потрапити у ситуацію, коли скупий платить двічі, варто знати, що саме можна втратити, зекономивши на важливому.

Об’єктом дослідження у даній курсовій роботі є ТОВ «Євротон».

Предметом дослідження є відвоювання частки українського ринку керамічної клінкерної цегли торговою маркою «Євротон» після запуску нового заводу з її виробництва.

Метою проведення дослідження є оцінка попиту та конкурентоспроможності керамічної клінкерної цегли ТМ «Євротон».

Завданням дослідження є вивчення доцільності будівництва нового заводу, через оцінку попиту та конкурентоспроможності керамічної клінкерної цегли виробництва ТМ «Євротон»

Розділ 1

1.1 Визначення управлінської та маркетингової проблеми

На сьогоднішній день існує декілька основних видів матеріалів для будівництва та облицювання будівель таких як дерево, натуральне каміння, гіперпресовані та вібропресовані блоки. Проте керамічна цегла була і залишається лідером з продажів та будівництва завдяки своїм споживчим властивостям та зовнішньому вигляду.

Основним виробником керамічної лицьової та клінкерної цегли на українському ринку являється торгова марка «Євротон».

ТОВ «Євротон» - на ринку керамічної цегли з 2002 року, реалізує продукцію ЗАТ «Роздільський керамічний завод», що виготовляє клінкерну цеглу, лицьову цеглу, поризовані блоки та рядову цеглу та ТОВ «Липчанблок», що виготовляє рядові керамічні блоки форматом 2 НФ.

Фінансово-статистичні показники ТОВ «Євротон» за результатами 2007 року становлять:

Грошовий обіг компанії – більше 20 млн. $ USD;

Об’єм реалізації – біля 60 млн. ум. шт.

З них:

- Клінкерної цегли – 7 млн. ум. шт.

- Лицевої цегли – 27 млн. ум. шт.

- рядової цегли – 23 млн. ум. шт.

У своїй роботі я розгляну позицію ТОВ «Євротон» на ринках керамічної клінкерної та лицьової цегли.

Для початку, варто пояснити, що таке керамічна цегла взагалі та клінкерна і лицьова зокрема.

Керамічна цегла виготовляється за рахунок випалювання глини та сумішей. Звичайна цегла найчастіше виготовляється з червоної глини, яку обпалюють при температурі до 1000°С. Звідси і назва – червона цегла. Але буває також біла, абрикосова і навіть жовта цегла. Все залежить від кольору глини.

Керамічна будівельна цегла ділиться на такі види: порожниста (дірчаста) і повнотіла (будівельна). Також буває цегла облицювальна, глазурована, фасадна, фасонна. Ще цеглу розрізняють по фактурі поверхонь – гладка і рельєфна.

Як правило, такий керамічна цегла використовується при зведенні стін і різних перегородок (наприклад, в санвузлах) багатоповерхових будівель і споруд. Це високоякісний будівельний матеріал, який відповідає найвищим міжнародним стандартам та екологічним вимогам.

Потрібно уміти розрізняти якісну і неякісну цеглу. Неякісна цегла містить різні домішки (наприклад, крупні шматки вапняку або каменю). Від цього може серйозно постраждати вся цегельна кладка. А неправильно обпалена цегла має гірчичний колір і при ударі видає глухий звук.

Клінкер — дуже міцна добре обпалена цегла, призначена для виконання фундаментів і склепінь, брукування шляхів чи підлоги виробничих споруд, зведення фабричних труб, облицювання каналізаційних каналів.

Клінкерна цегла ТМ «Євротон» виготовлена із натуральних компонентів та якнайкраще відповідає запитам людей, що прагнуть жити в гармонії із собою та природою.

За своїми споживчими властивостями клінкерна цегла перевершує будь-який стіновий лицювальний матеріал, що існує на будівельному ринку. Окрім того, клінкерна цегла ТМ «Євротон» гармонійно поєднується з більшістю сучасних будівельних і оздоблювальних матеріалів: склом, алюмінієм, натуральним і штучним каменем, деревом, сучасним пластиком.

Завдяки відмінним ізолюючим властивостям клінкерної цегли ТМ «Євротон», вологість, головний ворог теплоізоляції, не досягає внутрішньої частини стіни.

Тому клінкерна цегла ТМ «Євротон» абсолютно надійно захищає будівлі від примх природи: холодних зимових вітрів, літнього сонячного перегріву та довгих осінніх дощів.

Внутрішня поверхня стін залишається сухою протягом кожного сезону, а всередині будівлі завжди зберігається комфортний мікроклімат.

Лицьова цегла - декоративний матеріал, що володіє, у відповідності з духом часу, рядом видатних якостей. Виготовляється за спеціальною технологією, що надає йому ряд переваг. У відповідності з покладеними на неї завданнями, лицьова цегла не тільки гарна, але і надійна. Адже найчастіше саме вона забезпечує основний захист дому.

На дуже рівній і гладкій зовнішній поверхні лицьової можна нанести декоративний малюнок. Він виготовляється під замовлення будь-якого кольору, не вицвітає, також може бути глазурованим. З назви зрозуміло, що облицювальна цегла використовується для облицювання будинків, камінів, у реставраційних роботах, для імітації старовинних споруд. Вона витримує дію води морозу і придатна практично для всіх зовнішніх робіт. Також така цегла застосовується як тротуарна плитка.

Лицьова цегла буває різних форм і розмірів – закруглена, клиновидна, трапецієвидна, фігурна. У нас можна замовити і купити облицювальну цеглу будь-якої з цих форм.

Облицювальна цегла зазвичай застосовується при зведенні нових будівель, але також з успіхом може бути використана і в реставраційних роботах. Діапазон різних форм і кольорів дає можливість створення імітації старовинних споруд при зведенні сучасного будинку, а також дозволить відшкодувати втрачені фрагменти фасадів старовинних особняків.

Сучасна технологічна лінія німецького виробництва та кваліфікований персонал дозволяють випускати лицьову цеглу ТМ «Євротон» високої та стабільної якості, що відповідає європейським вимогам до міцності, зовнішнього вигляду та довговічності сучасного стінового матеріалу.

Глиниста сировина, що використовується для виробництва керамічної лицьової цегли ТМ «Євротон», добувається в екологічно чистих районах України.

Переваги лицьової цегли ТМ «Євротон»:

Має чіткі гладкі грані й природний колір, що зробить Ваш будинок сучасним, гарним та солідним;

Витримує вплив атмосферних опадів, що робить стіни будинку стійкими до сонячних променів, дощів та снігопадів;

Роками зберігає яскравий колір та не потребує додаткового фінансування на ремонт;

Робить мікроклімат у домі комфортним та затишним;

Не містить шкідливих для здоров’я людини речовин, є екологічно чистою.

Порівняльні характеристики цегли ТМ «Євротон»

ПоказникиОдиниці виміруЛицьова цеглаКлінкерна цегла
Масакг2,62,75
МіцністьмаркаМ 150M 250-300
МорозостійкістьциклівF 50понад F 500
Водопоглинення%08.декдо 6
Щільністькг/м.куб13001450
ТеплопровідністьВт/м град.С0,450,67

Оцінка попиту та правильне прогнозування його зростання чи зменшення є дуже важливим для кожного підприємства, проте завжди можуть бути фактори, які не в змозі врахувати жоден маркетолог. Для маркетингового відділу ТОВ «Євротон» такою несподіванкою стала економічна криза 2008-2009 років. Через неї усі прогнози маркетологів не здійснилися і ситуація на ринку суттєво погіршилася.

Розглянемо графік динаміки темпів зростання/зниження обсягів будівельних робіт.

З графіку видно, що обсяги будівельних робіт, тобто попит на цеглу знижувався кожного року, а у 2009 році обсяги будівництва, через світову економічну кризу, впали майже до критичного рівня. Але у 2010 році обсяги будівництва потихеньку починають збільшуватися, а отже і обсяги продажів також збільшуються.

Крім оцінки попиту, для кожного підприємства дуже важливим є вивчення ємності ринку Отже, розглянемо ємність ринку керамічної лицьової цегли України 2004-2007рр. та прогноз до 2015, який був вирахуваний у 2007 році:

З поданого вище графіка видно, що, навіть найпесимістичніші очікування щодо зміни ємності ринку лицьової цегли, все ж таки передбачають його зростання.

А тепер, давайте подивимося на реальну картину ємності ринку лицьової цегли України в 2007-2010роках:


З наведених вище графіків, ми можемо побачити, що прогнозовані зміни ємності ринку дуже значною мірою відрізняються від реально представлених даних за той самий період часу.

Такі ж дані можна порівняти і щодо ринку клінкерної цегли України.

Ємність ринку керамічної клінкерної цегли України 2004-2007рр. та прогноз до 2015, який був вирахуваний у 2007 році:

Також розглянемо реальний стан справ:

Отже, з представлених вище графіків, ми бачимо, що ємність ринку лицьової цегли у період 2007-2010 рр. зменшилася на 60,20%, у той час, як ємність ринку клінкерної цегли зросла за цей же період на 99,16%.

Крім ємності ринку, для розробки маркетингової стратегії варто знати основних конкурентів, та їх долі ринку.

З інформації поданої у графіку, ми можемо бачити, що ТМ «Євротон» являється достатньо значним гравцем на ринку лицьової цегли. До того ж, доля ринку, яку займає ТМ «Євротон» безперервно збільшується, через адекватне співвідношення ціни та якості, що не може не радувати.

Розглянемо також долі ринку гравців на ринку клінкерної цегли:

З наведеного графіка можна вирішити, що при появі на ринку нового гравця – ТОВ «Керамейя», позиції ТМ «Євротон» значно похитнулися.

Тепер ми підійшли до визначення управлінської проблеми, а саме: до зниження частки ринку клінкерної цегли ТМ «Євротон»

Розглянемо причини виникнення цієї проблеми:

Виробничі потужності ЗАТ «Роздільський керамічний завод», який є виробником керамічної клінкерної цегли ТМ «Євротон», дозволяють, при наявних умовах, випускати лише 7 млн.ум.шт. клінкерної цегли на рік. Спочатку цього об’єму було достатньо, проте з часом, споживачі почали звертати все більше уваги на клінкерну цеглу, через її міцність, надійність, зовнішній вигляд та екологічну безпеку. І саме у розпал «Клінкерного буму» у 2007 році відкрився новий завод з виготовлення тої ж таки клінкерної цегли «Керамейя», продуктивність якого складає 30 млн.ум.шт клінкерної цегли на рік. До того ж кольорова лінійка цегли ТОВ «Керамейя» (Додаток 1) значно ширша, у порівнянні з кольоровою лінійкою ТМ «Євротон».

Отже, якщо ТМ «Євротон» хоче збільшити займану долю ринку, має бути збільшена потужність виробничої лінії, розширення та вдосконалення кольорової лінійки клінкерної цегли.

Для вирішення цієї проблеми, у тому ж таки 2007 році, компанія «Євротон» розпочала будівництво одного з найбільших в Східній Європі заводу з виробництва клінкерної та керамічної лицьової цегли.

Запланована потужність нового заводу становить 60 млн.ум.шт клінкерної цегли на рік.

При визначенні управлінської проблеми та її вирішенні, виникає маркетингова проблема: відвойовування частки ринку клінкерної цегли у конкурентів ТМ «Євротон».

Дуже доцільним буде питання: «Чи буде користуватися попитом клінкерна цегла ТМ «Євротон» після доволі коштовного будівництва та запуску нового заводу?»

Саме для вирішення даного питання і було проведено маркетингове дослідження.

Перед тим, як проводити саме дослідження, варто розглянути основного конкурента ТМ «Євротон», ТОВ «Керамейя», та порівняти конкурентне становище продукції обох підприємств, для того, щоб визначити, чи варто взагалі будувати новий завод.

1.2 Порівняльна характеристика керамічної клінкерної цегли виробництва ТМ «Євротон» та ТОВ «Керамейя»

По-перше варто трохи розповісти про основного конкурента ТМ «Єротон», ТОВ «Керамейя».

ТОВ «Керамейя» створено в 2007 році за підтримки американського інвестиційного венчурного фонду Horizon Capital.

«Керамейя» спеціалізується на виробництві клінкерної керамічної цегли — лицювального стінового матеріалу, який займає найвищий якісний сегмент серед будівельних матеріалів.

«Керамейя» — це бренд, що об'єднує декілька напрямків керамічних матеріалів, які вже виробляються, або почнуть вироблятись в найближчій перспективі. Так, під продуктовим брендом «Клінкерам» пропонується клінкерна керамічна цегла виробництва «Керамейя», а під брендом «Теплокерам» будуть пропонуватись крупноформатні поризовані керамічні блоки.

Виробнича база «Керамейя» розташована в м. Суми. Потужність лінії з виробництва клінкерної цегли — 30 млн.шт. на рік.

Проконсультувавшись з експертами у даній області, я можу сказати, що клінкерна цегла ТМ «Євротон» та ТОВ «Керамейя» знаходиться на одному рівні за якісними ознаками (Водопоглинання, марка), а відрізняються за кольоровою гаммою, та текстурною лінійкою. ТМ «Євротон» випускає клінкерну цеглу чотирьох кольорів, а ТОВ «Керамейя» - 13 кольорів та відтінків. Проте, клінкерна цегла виробництва ТМ «Євротон» має однаковий колір не залежно від партії виробництва, а колір клінкерної цегли виробництва ТОВ «Керамейя» буде різним у кожній партії (через технологічні особливості виготовлення), що не дуже добре впливає на зовнішній вигляд будівель. До того ж, продивившись та порівнявши прайс-листи обох підприємств (Додаток 2; Додаток 3), варто зазначити, що клінкерна цегла ТМ «Євротон» дешевша за клінкерну цеглу ТОВ «Керамейя».

Врахувавши всі ці фактори, можна сказати, що будівництво нового заводу ТМ «Євротон» буде доцільним, при запуску у виробництво нової кольорової лінійки керамічної клінкерної цегли. А місце, яке вибрано для будівництва нового заводу, та сировинна база, що існує неподалік від цього місця створюють чудові умови для задоволення цієї умови.

До того ж, у ТМ «Євротон», при запуску нового заводу, з’явиться як кажуть, «козир в рукаві». На даний момент, завод з випуску керамічної клінкерної цегли знаходиться у місті Новий Роздол, Львівської області, а сировину привозять із міста Краматорськ, Донецької області. Через це, ціна на клінкерну цеглу вища. А новий завод розпочали будувати саме у Краматорську. Отже, з запуском нового заводу, знизяться витрати на постачання сировини, що знизить собівартість продукції і, у свою чергу дозволить компанії «Євротон» знизити ціни на клінкерну цеглу, одночасно збільшивши виробничі можливості підприємства.

З’ясувавши, таким чином, що продукція ТМ «Євротон» є конкурентоспроможною і будівництво нового заводу є доцільним, варто повернутися до маркетингової проблеми та визначити, хто саме буде споживачем керамічної клінкерної цегли ТМ «Євротон» і, чи вдасться підприємству відвоювати свою частку українського ринку керамічної клінкерної цегли.

1.3 Визначення типу дослідження, методів збору первинної та вторинної інформації

Маркетингове дослідження – це наукове дослідження, спрямоване на систематичний збір, відображення і аналіз фактографічної інформації щодо потреб, думок, мотивацій, відносин, поведінки окремих осіб і організацій, пов'язаних з маркетингом, тобто всіма аспектами просування на ринку певних товарів і послуг, а також підготовки цієї інформації до прийняття маркетингових рішень.

Перед тим, як проводити дослідження, необхідно визначити, який саме тип досліджень доцільно буде використовувати.

Існують наступні типи досліджень:

Пошукові маркетингові дослідження – ціллю пошукових маркетингових досліджень є пошук проблеми та проникнення в її суть. Пошукові маркетингові дослідження носять попередній характер і видають попередні результати. Тому, результати пошукових маркетингових досліджень потребують подальшого дослідження.

Описові (дескриптивні) маркетингові дослідження – полягають в описі ринкових характеристик та визначаються заздалегідь сформульованими гіпотезами.

Причинно-наслідкові (казуальні) маркетингові дослідження – досліджують причинно-наслідкові зв’язки, визначають зв’язок і роль однієї або кількох змінних, та контроль за іншими проміжними змінними.

Щоб приймати хороші рішення, потрібні хороші дані. Тому дослідники повинні уважно оцінювати якість отриманих вторинних даних (це інформація, яка була попередньо зібрана для інших цілей), також, вони повинні бути уважними при збиранні первинних даних (це інформація, що збирається уперше для даної конкретної цілі), тобто слідкувати за їх релевантністю, точністю, акуратністю та об’єктивністю. Це може бути якісним чи кількісним дослідженням.

Кількісні дослідження зазвичай ототожнюють з проведенням різних опитувань, основаних на використанні структурованих питань закритого типу, на яке відповідає велика кількість респондентів. Характерними особливостями таких досліджень є: чітко визначений формат потрібних даних та джерела їх отримання, аналіз зібраних даних здійснюється за допомогою упорядкованих процедур, в основному кількісних за своєю природою. Якісні дослідження включають збирання, аналіз та інтерпретацію даних шляхом спостерігання за тим, що люди роблять та про що розмовляють. Спостереження та висновки мають якісний характер і здійснюються в нестандартизованій формі.

Для того щоб представити менеджеру необхідну йому інформацію, дослідник може зібрати первинну інформацію, вторинну інформацію чи і те, і інше. Первинна інформація отримується в результаті спеціально проведених для рішення конкретної маркетингової проблеми так званих польових маркетингових досліджень; їх збирання здійснюється шляхом спостерігання, опитування, експериментальних досліджувань, виконуваних над частиною загальної сукупності досліджуваних — вибіркою.

Під вторинною інформацією, що застосовується при проведенні так званих кабінетних маркетингових дослідженнях, розуміють інформацію, заздалегідь зібрану із внутрішніх та зовнішніх джерел для цілей, що відрізняються від цілей маркетингового дослідження. Іншими словами, вторинна інформація не є результатом проведення спеціальних маркетингових досліджень.

У своїй курсовій роботі я використовуватиму пошукове та дескриптивне маркетингове дослідження, якісні методи збору вторинної та первинної інформації.

1.4 Визначення типу та методу вибірки

При розробленні концепції збирання інформації необхідно визначити:

·генеральну сукупність об’єктів дослідження;

·метод вибірки;

Генеральна сукупність— це всі об’єкти або спостереження, корисні для дослідження в межах вирішення конкретної проблеми. Вона має обмежуватись у часі і просторі, а всі об’єкти повинні відбиратись до неї за певними умовами, причому це мають бути самі об’єкти, а не їх характеристики.

Коли генеральна сукупність досить мала або коли того потребує проблема, то досліджуються всі об’єкти генеральної сукупності. Але таке дослідження не завжди можливе (генеральна сукупність може мати і нескінченну кількість елементів) і взагалі потребує багато витрат. Тому часто виконують вибірковий аналіз об’єктів генеральної сукупності.

Вибіркова сукупність (вибірка) — частина генеральної сукупності, яка є репрезентативною ілюстрацією (зменшеною моделлю) генеральної сукупності. Лише в цьому випадку результати аналізу вибірки можна поширити на всю генеральну сукупність. Існують різні методи формування вибірки

Існують наступні методи формування вибірки:

Ймовірнісна вибіркаНеймовірнісна вибірка
Лотерейний методМетод типових представників
Метод випадкових чиселКвотна вибірка
Метод механічної вибіркиМетод сніжного кому
Гніздова (кластерна) вибіркаСтихійна вибірка

У курсовій роботі використана квотна (неймовірнісна) вибірка.

Квотна вибірка – мікромодель генеральної сукупності, яка створюється на основі певних параметрів об’єкту, які беруться зі статистичних довідників.

Для визначення об’єму квотної вибірки використовується спосіб визначення за якісною ознакою.

Для розрахунку об’єму вибірки за якісною ознакою використовується наступна формула:

Z2*pq/e2

Де:

Z– Нормоване відхилення (визначається залежно від довірчої ймовірності отриманого результату).

P– Визначена варіація для вибірки (відмінність значень ознаки у різних одиниць даної сукупності).

q=100-p

e– Допустима похибка.

Отже, розрахуємо об’єм вибірки, при

Z=2

Р=30%

q=70%

e=0.09

4*0.3*0.7/0.0081=103.7(104)

Отже. для репрезентативності вибірки, ми маємо опитати 104 людей.

Розділ 2

2.1 Визначення методів шкалування. Розробка анкети та її кодування

Анкета – структурована форма збору даних, що складаються з переліку розташованих в певній логічній послідовності питань, для збору первинної інформації задля досягнення чіткої мети дослідження.

Метод анкетного опитування поширений у світовій практиці дослідження ринку. Його використовують при дослідженні попиту, споживацьких якостей товарів, тенденцій у ставленні покупців до цих якостей і товару взагалі, при аналізі покупців, ефективності реклами, реакції на нові товари і т. д.

В Україні анкетування використовується при вивченні ринку нерухомості, ПЕОМ та апаратних засобів і програмного забезпечення, фондового ринку, туристичних послуг, банківських послуг. Консалтингових та аудиторських послуг, попиту на косметику, на журнали та газети, одяг і взуття вітчизняного виробництва тощо. Варто зазначити, що вивчення ринку різних товарів з використанням анкетного опитування раз у раз поширюється. Анкети можуть бути розраховані на покупця і споживача, на продавця товару, на експертів.

Анкети ефективно застосовуються і при вивченні попиту на товари виробничого призначення. Тут кількість респондентів набагато менша - це директори, комерційні директори, головні інженери, начальники відділів постачання підприємств або експерти в досліджуваній галузі товарів. Підприємці - споживачі таких товарів зацікавлені у формуванні відповідної інформації, сподіваючись на врахування виробниками їхнього попиту.

Анкетні данні відображають суб'єктивні оцінки опитуваних щодо товарів, їх якості, можливості придбання, а також характеристики самих покупців. Але, правильно використовуючи дані, математичні закони великих чисел і спеціальні вибіркові методи, можна отримати вірогідну інформацію щодо досліджуваних об'єктів. Важливою умовою для здобуття такої інформації є кількість змісту та запитань анкети, варіантів відповідей на них, достатня і правильна вибірка респондентів, що заповнили анкету.

У своїй курсовій роботі я використаю анкету та Шкалу Лайкерта, для визначення думки споживача про клінкерну цеглу ТМ «Євротон».

Анкета для опитування споживачів

Шановні панове!

ТМ «Євротон» досліджує споживчі мотивації споживачів. Просимо Вас допомогти нам у цьому дослідженні, за що висловлюємо Вам щиру подяку.

1. Ваша стать

oЧоловіча

oЖіноча

2. Ваша вікова категорія:

o21-30 років

o31-40 років

o41-50 років

o51 і більше років.

3. Чи працюєте Ви у сфері будівництва?

oТак

oНі

4. Ви обрали клінкерну цеглу ТМ «Євротон» для облицювання:

oВласного приватного будинку

oЧужого приватного будинку

oБагатоповерхового житлового будинку

oБудинків у котеджному містечку

oІнше

5. Оцініть за шкалою від 1 до 5, наскільки важливими, при виборі клінкерної цегли, для Вас є наступні показники:

(1 – не важливо, 5 – дуже важливо)

12345
Якість
Ціна
Екологічність
Зовнішній вигляд
Престижність виробника

6. Які умови поставки будуть для Вас найзручнішими?

oЗабирати самовивозом з заводу

oЗабирати самовивозом з найближчого складу

oОтримати замовлення з доставкою до місця будівництва

oІнше

7. Оцініть за шкалою від 1 до 5,чи відповідає клінкерна цегла ТМ «Євротон» Вашим вимогам за наступними показниками: (1 – зовсім не відповідає; 5 – відповідає повністю)

12345
Якість
Ціна
Зовнішній вигляд

8. Ваші побажання щодо клінкерної цегли ТМ «Євротон»:

Дякуємо за увагу!

Кодування анкети

Для зручності вводу отриманих в ході анкетування даних у ЕОМ, використовують кодування.

Кодування – технічний метод, за допомогою якого дані розподіляються по категоріях.

Процес кодуваня складається з таких етапів:

1. класифікація категорій, до яких будуть відноситися запитання;

2. Призначення кодових номерів класів;

3. Підготовка списку кодів, який містить загальні інструкції, що вказують, яким чином була закодована кожна позиція даних.

На сьогоднішній день немає єдиної системи кодування анкетних даних, тому я закодувала їх так:

1. Ваша стать = 1

oЧоловіча = 1.1

oЖіноча = 1.2

2. Ваша вікова категорія = 2

o21-30 років = 2.1

o31-40 років = 2.2

o41-50 років = 2.3

o51 і більше років = 2.4

3. Чи працюєте Ви у сфері будівництва? = 3

oТак = 3.1

oНі = 3.2

4. Ви обрали клінкерну цеглу ТМ «Євротон» для облицювання: =4

oВласного приватного будинку = 4.1

oЧужого приватного будинку = 4.2

oБагатоповерхового житлового будинку = 4.3

oБудинків у котеджному містечку = 4.4

oІнше = 4.5

5. Оцініть за шкалою від 1 до 5, наскільки важливими, при виборі клінкерної цегли, для Вас є наступні показники: = 5

(1 – не важливо, 5 – дуже важливо)


12345
Якість5.1.15.1.25.1.35.1.45.1.5
Ціна5.2.15.2.25.2.35.2.45.2.5
Екологічність5.3.15.3.25.3.35.3.45.3.5
Зовнішній вигляд5.4.15.4.25.4.35.4.45.4.5
Престижність виробника5.5.15.5.25.5.35.5.45.5.5

6. Які умови поставки будуть для Вас найзручнішими? = 6

oЗабирати самовивозом з заводу = 6.1

oЗабирати самовивозом з найближчого складу = 6.2

oОтримати замовлення з доставкою до місця будівництва = 6.3

oІнше =6.4

7. Оцініть за шкалою від 1 до 5,чи відповідає клінкерна цегла ТМ «Євротон» Вашим вимогам за наступними показниками: = 7

(1 – зовсім не відповідає; 5 – відповідає повністю)

12345
Якість7.1.17.1.27.1.37.1.47.1.5
Ціна7.2.17.2.27.2.37.2.47.2.5
Зовнішній вигляд7.3.17.3.27.3.37.3.47.3.5

Таким чином, ми отримуємо наступну схему:

1. = 1

o= 1.1

o= 1.2

2. = 2

o= 2.1

o= 2.2

o= 2.3

o= 2.4

3.? = 3

o= 3.1

o= 3.2

4. =4

o= 4.1

o= 4.2

o= 4.3

o= 4.4

o= 4.5

5. = 5

12345
5.1.15.1.25.1.35.1.45.1.5
5.2.15.2.25.2.35.2.45.2.5
5.3.15.3.25.3.35.3.45.3.5
5.4.15.4.25.4.35.4.45.4.5
5.5.15.5.25.5.35.5.45.5.5

6. = 6

o= 6.1

o= 6.2

o= 6.3

o=6.4

7. = 7

12345
7.1.17.1.27.1.37.1.47.1.5
7.2.17.2.27.2.37.2.47.2.5
7.3.17.3.27.3.37.3.47.3.5

У такому вигляді дані анкети набагато зручніше вводити до ЕОМ.

Висновки:

Отже, провівши анкетування серед споживачів клінкерної цегли ТМ «Євротон», можна зробити наступні висновки:

- Клінкерну цеглу купують в основному чоловіки (79% опитаних)

- Найбільшу купівельну активність демонструють вікові категорії – 41- 50 років (37%), 31- 40 років (24%)

- Більшість опитаних не працює у сфері будівництва (63%) і купує клінкерну цеглу ТМ «Євротон для облицювання власних приватних будинків (43%).

- Переважна більшість опитаних вважає зручнішим отримувати замовлення з доставкою до місця будівництва (92%).

Крім того, найважливішими при виборі клінкерної цегли найважливішими вважаються ціна та якість.

До того ж не може не радувати, що, за результатами опитування, клінкерна цегла ТМ «Євротон» задовольняє вимоги споживачів за усіма параметрами, а єдиним побажанням було розширення кольорової лінійки пропонованої цегли.

Крім анкетування, було проведене вивчення вторинних джерел, яке дало наступні результати:

Розвиток ТМ «Євротон» є доцільним через такі фактори:

- Динаміка розвитку ринків керамічної облицювальної та клінкерної цегли країн Європи, зокрема Польщі;

- Темпи росту вітчизняного ринку клінкерної цегли та поризованої кераміки;

- Якісні характеристики клінкерної цегли.

Поради щодо подальшої стратегії розвитку ТМ «Євротон»:

-Нарощування виробничих потужностей до 300 млн. шт.

З них:

- Клінкерної цегли – 70 млн. ум. шт.

- Лицьової цегли – 95 млн. ум. шт.

- Рядової цегли – 15 млн. ум. шт.

- Поризованих блоків – 120 млн. ум. шт.

-Розширення асортименту продукції ТМ «Євротон»

- Реалізація супутніх товарів (черепиця. Будівельні суміші, клінкерна плитка, клінкерна бруківка, теплоізолюючі матеріали) інших виробників.

-Створення регіональних складів.

Будівництво заводу у місті Краматорськ є доцільним за наступних міркувань:

-Родовища глини в Донецькій області відповідають найвищій якості як в Україні, так і в Європі, що дозволить виробляти високоякісну клінкерну цеглу;

-Поява високоякісної клінкерної цегли витіснить з ринку цеглу низької якості;

-Ріст ринку будівництва житла збільшує попит на високоякісну облицювальну клінкерну цеглу;

-З появою Краматорського цегельного заводу, частка українського ринку клінкерної цегли ТМ «Євротон» значно зросте.

Отже, будівництво нового заводу дозволить компанії «Євротон» не лише повернути лідерські позиції на українському ринку, а й навіть наростити і до 2012 року зайняти близько 70% ринку клінкерної цегли.


Список використаних джерел

1. Основне джерело дослідження ТОВ «Євротон»

2. http://www.euroton.com.ua/ukr

3. http://www.kerameya.com.ua

4. Гаркавенко В.С. Маркетинг: Навчальний посібник. – К.: Просвіта, 2003. – 540 с.

5. Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика: Навчальний посібник. – К.: Вища школа, 2004. – 327 с.

6. Журнал “Маркетинг в Україні”

7. ТОВ «Медиа прайс центр» щотижневик «Будівельні прайси»

8. ТОВ «Медиа прайс центр» «Домашнее строительство»

9. ПП «Апельсин» «Стройпрайс»

10. Щотижневик «Прораб»

11. http://odelit.com/index.php/technology?language=ukr

12. http://www.tpk.ua/

13. http://dimivdim.com/catalog3c23/188.htm

14. http://astrid.com.ua/ru/trotuarnaja-plitka

15. Електронна книга «Маркетингові дослідження» http://www.djerelo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=6049&Itemid=351

16. Електронна книга «Маркетингові дослідження» В.С, Федоренко http://myreferatik.in.ua/load/referat_3_kurs/marketing/marketing_navchalnij_posibnik_v_s_fedorenko/48-1-0-1607

17. http://alanatrade.prom.ua/

18. Журнал «Маркетингові дослідження»

19. Електронний підручник «Маркетингові дослідження» Вовчак А.В., Павленко А.Ф.http://6201.org.ua/load/71-1-0-372

20. «Маркетингові дослідження» Ілляшенко С.М.

21. «Маркетингові дослідження. Навчальний посібник» Парсяк В.Н,

22. «Маркетингові дослідження» Полторак В.А.

Додаток 1

Кольорова лінійка клінкерної цегли ТОВ «Керамейя»

КлінКЕРАМ класична серія

КлінКЕРАМ РУБіН

Колір: червоний однотонний

Рельєф: відсутній

Торкрет: відсутній

КлінКЕРАМ ЯНТАР

Колір: жовтий однотонний

Рельєф: відсутній

Торкрет: відсутній

КлінКЕРАМ ОНіКС

Колір: коричневий однотонний

Рельєф: відсутній

Торкрет: відсутній

КлінКЕРАМ МАГМА

КлінКЕРАМ МАГМА Граніт

Колір: червоно-коричневий меланж

Рельєф: відсутній

Торкрет: відсутній

КлінКЕРАМ МАГМА Діабаз

Колір: тусклий жовто-коричневий меланж

Рельєф: відсутній

Торкрет: відсутній

http://www.kerameya.com.ua/ua/produkciya/Kerpich/ - section0#section0

КлінКЕРАМ МАГМА Топаз

Колір: насичений жовто-коричневий меланж

Рельєф: відсутній

Торкрет: відсутній

КлінКЕРАМ МАГМА Топаз димчастий

Колір: червоно-коричневий меланж димастої форми

Рельєф: відсутній

Торкрет: відсутній

КлінКЕРАМ РУСТИКА

КлінКЕРАМ РУСТИКА Граніт 23

Колір: червоно-коричневий меланж

Рельєф: подовжні накатки (дрібна та глибока)

Торкрет: біла кам'яна крихта

КлінКЕРАМ РУСТИКА Граніт 43

Колір: червоно-коричневий меланж

Рельєф: подовжні накатки (дрібна та глибока)

Торкрет: біла та чорна кам'яна крихта

КлінКЕРАМ РУСТИКА Граніт 53

Колір: чорно-коричневий меланж

Рельєф: подовжні накатки (дрібна та глибока)

Торкрет: чорна кам'яна крихта

КлінКЕРАМ РУСТИКА Рубін 1

Колір: червоний однотонний

Рельєф: подовжні накатки (дрібна та глибока)

Торкрет: чорна кам'яна крихта

КлінКЕРАМ РУСТИКА Рубін 3

Колір: червоний однотонний

Рельєф: подовжні накатки (дрібна та глибока)

Торкрет: відсутній

КлінКЕРАМ РУСТИКА Топаз 3

Колір: насичений жовто-коричневий меланж

Рельєф: подовжні накатки (дрібна та глибока)

Торкрет: відсутній

Додаток 2

Зведений прайс-лист на лицьову та клінкерну цеглу ТМ «Євротон»

№ п/пНазва продукціїКількість одиниць в піддоніК-сть завантаження, тисшт

Місце відвантаження (склад)

Ціна в грн. за 1000 шт.

автож/дсмт. Розділ Львівськоїобл.м. Луцьк

с. Липча, Хустський

р-н Закарпат.обл

м. Київ
1Цегла клінкерна "Корсіка" (жовта)4807,6824,9484250,004460,004460,004700,00
2Цегла клінкерна "Палермо" (персикова)4807,6824,9484250,004460,004460,004700,00
3Цегла клінкерна "Бордо" (червона)4807,6824,9484250,004460,004460,004700,00
4Цегла клінкерна "Мілан" (коричнева)4807,6824,9484250,004460,004460,004700,00
5Цегла клінкерна брусок (ВФ 16) (250х65х65)84011,7640,9863400,003540,003540,003760,00
6Вироби фігурні клінкерні4807,6824,9485700,005910,005910,006100,00
7Цегла відсортована клінкерна4807,6824,9482950,003160,003160,003420,00
8Цегла відсортована клінкерна брусок ВФ 16 (250х65х65)84011,7640,9862400,002610,002610,002870,00
9Вироби фігурні клінкерні відсортовані4807,6824,9484000,004210,004210,004470,00
10Цегла лицьова червона4808,6426,7302600,002790,002790,003000,00
11Цегла лицьова персикова4808,6426,7302750,002940,002940,003150,00
12Цегла лицьова червона брусок (ВФ 16) (250х65х65)84013,4442,7682080,002200,002200,002400,00
13Цегла лицьова персикова брусок (ВФ 16) (250х65х65)84013,4442,7682200,002320,002320,002520,00
14Цегла відсортована брусок84013,4442,7681500,001620,001620,001830,00
15Цегла відсортована червона4808,6426,7301800,001990,001990,002240,00
16Цегла відсортована персикова4808,6426,7301950,002140,002140,002390,00
17Вироби фігурні лицьові4808,6426,7304600,004690,004690,004900,00
18Вироби фігурні відсортовані4808,6426,7303150,003340,003340,003590,00
19Цегла лицьова жовта
Цегла відсортована жовта4808,6424,9483200,003390,003390,003600,00
20Цегла лицьова жовта4808,6424,9482200,002390,002390,002640,00
21брусок (ВФ 16) (250х65х65)84013,4440,9862560,002680,002680,002880,00
22Цегла лицева червона потовщена3526,33618,1723500,003760,003760,004050,00
23Цегла лицева персикова потовщена3526,33618,1723700,00960,003960,004250,00

Нет нужной работы в каталоге?

Сделайте индивидуальный заказ на нашем сервисе. Там эксперты помогают с учебой без посредников Разместите задание – сайт бесплатно отправит его исполнителя, и они предложат цены.

Цены ниже, чем в агентствах и у конкурентов

Вы работаете с экспертами напрямую. Поэтому стоимость работ приятно вас удивит

Бесплатные доработки и консультации

Исполнитель внесет нужные правки в работу по вашему требованию без доплат. Корректировки в максимально короткие сроки

Гарантируем возврат

Если работа вас не устроит – мы вернем 100% суммы заказа

Техподдержка 7 дней в неделю

Наши менеджеры всегда на связи и оперативно решат любую проблему

Строгий отбор экспертов

К работе допускаются только проверенные специалисты с высшим образованием. Проверяем диплом на оценки «хорошо» и «отлично»

1 000 +
Новых работ ежедневно
computer

Требуются доработки?
Они включены в стоимость работы

Работы выполняют эксперты в своём деле. Они ценят свою репутацию, поэтому результат выполненной работы гарантирован

avatar
Экономика
Маркетинг
Информатика
icon
115669
рейтинг
icon
2805
работ сдано
icon
1262
отзывов
avatar
Математика
Физика
История
icon
113550
рейтинг
icon
5504
работ сдано
icon
2483
отзывов
avatar
Химия
Экономика
Биология
icon
77610
рейтинг
icon
1894
работ сдано
icon
1201
отзывов
avatar
Высшая математика
Информатика
Геодезия
icon
62710
рейтинг
icon
1046
работ сдано
icon
598
отзывов
Отзывы студентов о нашей работе
49 235 оценок star star star star star
среднее 4.9 из 5
ТулГУ
Работы сделаны на отлично, три на 85 баллов и одна 81 балл немного форматировать пришлось ...
star star star star star
Московский Университет имени С.Ю. Витте
Спасибо большое за работу!!! Задание было выполнено раньше срока.Замечаний к работе нет....
star star star star star
Кемеровский медецинский коледж
Спасибо Евгению за отличный Реферат ! Выполнил даже раньше заявленного срока, обращусь ещё...
star star star star star

Последние размещённые задания

Ежедневно эксперты готовы работать над 1000 заданиями. Контролируйте процесс написания работы в режиме онлайн

Выполните задание

Другое, Менеджмент

Срок сдачи к 2 апр.

только что

2 учебные и 2 производственные практики.

Отчет по практике, Информационные системы

Срок сдачи к 16 июня

1 минуту назад

Реферат «исковое заявление

Реферат, правовое обеспечение профессиональной деятельности

Срок сдачи к 2 апр.

1 минуту назад

Решить задачи по дисциплине "Налоговые расследования"

Решение задач, налоговое право

Срок сдачи к 15 апр.

2 минуты назад

Ответить на вопросы , кратко и по факту

Ответы на билеты, защита информации

Срок сдачи к 5 апр.

2 минуты назад

Задачи

Контрольная, Металлургия

Срок сдачи к 3 апр.

3 минуты назад

4. хусаинова снежана юрьевна озюк-12 17. особенности рассмотрения...

Курсовая, гражданский процесс

Срок сдачи к 28 апр.

3 минуты назад

контрольная работа

Контрольная, Английский язык

Срок сдачи к 16 апр.

4 минуты назад

Организация досуговой деятельности детей в Советской...

Курсовая, Дополнительное образование детей: история и современность

Срок сдачи к 10 апр.

4 минуты назад

Курсовая Журналистика

Курсовая, журналистика

Срок сдачи к 6 апр.

5 минут назад

"Реконструкция системы электроснабжения цеха металлообработки"

Диплом, Системы электроснабжения

Срок сдачи к 23 апр.

5 минут назад

Выполнить кр по физике на фото.

Контрольная, Физика

Срок сдачи к 3 апр.

6 минут назад

Основные тенденции развития услуг в мировой экономике

Реферат, Мировая экономика и международные экономические отношения

Срок сдачи к 16 апр.

6 минут назад

Решить задачи по физике на фото.

Контрольная, Физика

Срок сдачи к 3 апр.

7 минут назад

По животным

Контрольная, Ветеринарная фармакология

Срок сдачи к 15 апр.

7 минут назад

Основные тенденции развития услуг в мировой экономике

Реферат, Мировая экономика и международные экономические отношения

Срок сдачи к 3 апр.

7 минут назад

Тест 10 вопросов простых Механика

Решение задач, Физика

Срок сдачи к 2 апр.

8 минут назад

работа с таблицами и решение заданий

Контрольная, экономика организации

Срок сдачи к 12 апр.

9 минут назад
planes planes
Закажи индивидуальную работу за 1 минуту!

Размещенные на сайт контрольные, курсовые и иные категории работ (далее — Работы) и их содержимое предназначены исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права в отношении Работ и их содержимого принадлежат их законным правообладателям. Любое их использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие в связи с использованием Работ и их содержимого.

«Всё сдал!» — безопасный онлайн-сервис с проверенными экспертами

Используя «Свежую базу РГСР», вы принимаете пользовательское соглашение
и политику обработки персональных данных
Сайт работает по московскому времени:

Вход или
регистрация
Регистрация или
Не нашли, что искали?

Заполните форму и узнайте цену на индивидуальную работу!

Файлы (при наличии)

    это быстро и бесплатно