Всё сдал! - помощь студентам онлайн Всё сдал! - помощь студентам онлайн

Реальная база готовых
студенческих работ

pencil
Узнай стоимость на индивидуальную работу!
icon Цены в 2-3 раза ниже
icon Мы работаем
7 дней в неделю
icon Только проверенные эксперты

Статеве життя підлітків

Тип Реферат
Предмет Психология
Просмотров
913
Скачиваний
754
Размер файла
21 б
Поделиться

Статеве життя підлітків

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

ЛУБЕНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 2 І-ІІІ СТУПЕНІВ

РЕФЕРАТ

ТЕМА:

Статеве життя підлітків

Виконала: учениця 10-А класу

Пилипчук Олеся

Лубни 2010


Особливістю фізіології підлітків є поява у них інтересу до осіб протилежної статі. Відбувається розширення сфери спілкування за межами школи, вулиці, мікрорайону. Це призводить до того, що хлопці та дівчата потрапляють до компанії старших за себе, де можуть культивуватися погані звички, зокрема паління цигарок, вживання спиртного, наркотиків, ранні статеві контакти. На дівчат раніше за їх ровесників чатує спокуса, бо фізіологічно вони розвиваються швидше, а відтак потрапляють у поле зору старших за віком юнаків і дорослих чоловіків.

Іноді бурхливі сексуальні прояви спостерігаються вже у підлітковому віці.

Тому, на думку психологів і лікарів, у кожної людини слід виховувати правильні сексуальні орієнтири для того, щоб вона в інтимних стосунках відчувала радість, а не сприймала секс як відбуття фізіологічної потреби.

Тілесну любов слід вважати продовженням любові духовної. Добре, якщо цю істину неповнолітнім допомогли зрозуміти дорослі. Гірше, коли уявлення про стосунки між чоловіком і жінкою вони отримують на вулиці.

Для підліткового віку характерний інтенсивний фізичний і розумовий розвиток особи. Статеве життя у цей період виснажує молодий організм, заважає його розвиткові. Юнаки внаслідок цього відстають від ровесників, а дівчатам нерідко доводиться розплачуватися за втіху гінекологічними захворюваннями.

У підлітка випадковий або постійний зв'язок із партнером, як правило, відбувається в умовах таємності, пов'язаний з багатьма душевними переживаннями, особливо в тому випадку, якщо дівчина завагітніє. Тоді двоє закоханих схожі на шпигунів, котрі бояться викриття.

Добре, коли ще йдеться про закоханих. Але чоловіки часто плутають кохання з інтимною близькістю, вважаючи, що саме це і подобається жінкам. Ніжність вони виявляють лише як знак того, що хочуть досягти фізичної близькості. Наслідком того стають сльози розчарування.

Кажуть, що кохання приносить щастя лише тоді, коли обоє не відчувають страху. Відвертий прояв почуттів дає відчуття повноти і радості життя.

Відомий педагог А. С. Макаренко писав: «Як би довго не тинявся на вулиці хлопець, в яких би складних і незаконних пригодах він не брав участь, як би не наїжачувався проти нашого педагогічного втручання, але якщо в нього є, нехай зовсім невеликий, інтелект, у хорошому колективі з нього завжди вийде людина. Це тому, що хлопець цей, по суті, тільки відстав, його відстань від норми завжди можна виміряти і заповнити. Дівчинка ж, яка рано, майже в дитинстві, почала жити статевим життям, не тільки відстала фізично і духовно, вона має глибоку травму, дуже складну і болісну».

Наші підлітки вже давно знають, що дітей не знаходять у капусті, не приносить їх і лелека... Вони рано починають статеве життя, іноді рано вагітніють. Потім приходять на прийом до лікаря перелякані, з широко відкритими очима і невисловленим питанням: «Що ж тепер буде?»

Сьогодні усіх неповнолітніх можна віднести до групи ризику. Це і ризик «підхопити» венеричну хворобу, і ризик небажаної вагітності.

Україна посідає одне з перших місць у світі за кількістю абортів. У середньому сто тисяч неповнолітніх дівчаток щороку штучно переривають вагітність. Вони не задумуються над тим, що такий крок — це злочин, спрямований проти себе, свого здоров'я, суспільства.

Якщо дівчина завагітніла, доводиться шукати вихід. Він може бути різний. Іноді йдуть на те, щоб народжувати. Пологи у юному віці — теж ризик, бо несформований до кінця дитячий організм не готовий належним чином до таких випробувань. І штучне переривання вагітності — теж ризик.

Йдучи на штучне переривання вагітності, дівчатка іноді запитують, чи зможуть потім народити дитину. Цілком ствердної відповіді на це питання ніхто не дасть. Бо важко сказати, як дитячий організм відреагує на такий гормональний зрив. Медики вважають, що переривання першої вагітності дуже небезпечне. Навіть у жінок, які народжували, оперативне втручання для переривання вагітності позначається на стані здоров'я.

Кожна шоста жінка, яка зробила аборт до народження першої дитини, страждає надалі безплідністю. Неможливість мати дітей — важкий тягар для психіки жінки. Нерідко це стає причиною розпаду сім'ї.

Але найстрашніше, коли дівчатка самі намагаються «зірвати» вагітність, використовуючи чужі поради. П'ють якісь препарати, роблять собі ін'єкції. Щодо цього нерідко сьогодні лікарі б'ють на сполох, бо препарати, які нібито можуть перервати вагітність, дітям радять в аптеках. Фармацевти, на першому місці для яких стоїть економічний зиск, а не чиєсь здоров'я, продають такі препарати навіть тоді, коли вони становлять небезпеку для дітей.

Це може закінчитися трагічно. Організм дорослої жінки відрізняється від організму дівчинки-підлітка. Найбільш сприятливий вік для народження дитини — 19-22 роки. За спостереженнями лікарів, токсикози вагітності у неповнолітніх трапляються значно частіше, як і народження мертвої дитини.

Медики переконані у тому, що для нормального виношування і народження дитини жінка повинна мати певні розміри тіла і достатню масу тіла. Лише тоді існує можливість забезпечити повноцінний розвиток плоду, адже материнський організм функціонує за двох.

Істотні й інші моменти. У ході статевого дозрівання дівчат остаточно формується жіночий тип дихання — грудний, завдяки чому під час вагітності жінка не відчуває розтягування м'язів живота. У тілі накопичується жирова тканина, яка служить організмові енергетичним резервом для виношування майбутньої дитини.

Якщо від кохання рецептів немає, то від вагітності можна вберегтися. Хлопці та дівчата мусять знати про культуру інтимних стосунків. Методи контрацепції існували ще за давніх часів. їх знаходять навіть при дослідженні єгипетських мумій. Нині запобіжних засобів дуже багато, але серед них трапляються препарати, що не всім підходять. Бездумне їх використання також може призвести до безпліддя. До того ж рецепти на гормональні контрацептиви лікар може виписати дівчинці-підлітку тільки з дозволу батьків. Дівчині ще до сексуальних стосунків бажано проконсультуватися з гінекологом, аби знати, як довго можна препарат приймати і чи існують побічні ефекти. Враховуючи той факт, що у наш час підлітки починають сексуальне життя з 15 років, і те, що на цей вік припадає найбільше випадків штучного переривання вагітності, починати користуватися контрацептивами слід саме на шкільній лаві. Тут вже не до сором'язливості...

Вміти планувати своє життя без ризику для здоров'я, не ламати свою долю внаслідок випадкового статевого акту — показник освіченості та культури. Питання, як вберегтися від вагітності, завжди цікавило жінок. Має цікавити і дівчат, щоб уникнути випадковості й бажана дитина народилася у свій час. Для підлітків нині існують ідеальні препарати. Лікарі стверджують, що найкращим виходом для підлітків є застосування бар'єрних контрацептивів.

Юнаки також мають подбати про їх використання, аби під час статевого акту убезпечити партнершу від небажаних наслідків від інтимної близькості, а себе — від можливого зараження венеричними хворобами.

Все це поки що залишається лише намірами. Бездумні сексуальні контакти, іноді в стані алкогольного сп'яніння або під дією наркотиків, не лише завдають моральної шкоди, фізичних страждань молодій людині. Поповнюється й армія дітей-сиріт, дбати про яких доводиться державі.

За останні роки спостерігається збільшення кількості дітей, від яких відмовилися породіллі у віці 17-18 років, а часом і молодші 16 років. Причини відмови стандартні: незаміжня, докори батьків і глум ровесників, скрутне матеріальне становище.

Дуже дорогою ціною заплатили дівчатка за свою бездумність, легковажність. А з роками цих юних матерів переслідуватиме ще й душевний біль за дитину, якій вона дала життя, але позбавила материнської ласки, домашнього затишку.

Література

1. Антропова М.В. Основи гігієни учнів. - М., 1971.

2. Большакова М.Д. Гігієна дітей і підлітків. - М., 1966.

3. Васил`єва В.Є. Про фізичний розвиток дітей та підлітків. - М., 1969.

4. Вовчик-Блакитна М.В. Сімейне виховання: юнацтво. – К.: Рад.шк., 1982.

5.Говорун Т.В., Шарган О.М. Батькам про статеве виховання дітей. – К.: Рад.шк., 1990.

6. Громашевський Л.В. Що необхідно знати про інфекції. – М., 1990.

7. Громова З.П. Гігієна та фізичне виховання учнів в родині. – Мінськ., 1973.

8. Д`яченко Н.І. Починай з початку// Сім`я і школа. – 1987 - № 3 – С.16.

9. Дьоміна І.С Етика та психологія сімейного життя. – К.: Рад.шк., 1985.

10. Зарубкін Г.П. Особиста гігієна. – М., 1987.

11. Зацепін В.І. Про життя сімейне. – М., 1987.

12. Іванов М.А. Шлюб, сім`я, діти. – М., 1980.

13. Ісаєв Р.І., Качан Д.С. Статеве виховання учнів. – Л., 1979.

14. Качан В.С. Вихователю про сексологію. - М., 1991.

15. Колесов Д.В. Бесіди про статеве виховання. – М., 1976.

16. Колесов Д.В., Сильвестрова І.Б. Фізіолого-педагогічні аспекти статевого созрівання. – М., 1979.

17. Кондратюк В.І. Вивчення методів сімейного виховання. Нач.шк.- 1993 -№1.- С.70.

18. Коп І.С. Вступ до сексології. – М., 1989.

19. Леслафт П.А. Сімейне виховання дитини та його значення. М.- Педагогіка, 1991.

20. Мойберт З.В. Що я повідаю своїй дитині. – М.,1989.

21. Осокіна М.В. Фізіологія розвитку дитини. – М,. 1973.

22. Ходаков Н.М. Молодому подружжю. – М., 1992.

23. Хріпкова А.Г. Замітки про статеве виховання. – М., 1970.

24. Чередніченко В.С. На межі відвертості. – Вих.школярів. – 1989- №3 – С.138.

25. Шибаєва А.І. Батькам про статеве виховання. – М., 1989.


Нет нужной работы в каталоге?

Сделайте индивидуальный заказ на нашем сервисе. Там эксперты помогают с учебой без посредников Разместите задание – сайт бесплатно отправит его исполнителя, и они предложат цены.

Цены ниже, чем в агентствах и у конкурентов

Вы работаете с экспертами напрямую. Поэтому стоимость работ приятно вас удивит

Бесплатные доработки и консультации

Исполнитель внесет нужные правки в работу по вашему требованию без доплат. Корректировки в максимально короткие сроки

Гарантируем возврат

Если работа вас не устроит – мы вернем 100% суммы заказа

Техподдержка 7 дней в неделю

Наши менеджеры всегда на связи и оперативно решат любую проблему

Строгий отбор экспертов

К работе допускаются только проверенные специалисты с высшим образованием. Проверяем диплом на оценки «хорошо» и «отлично»

1 000 +
Новых работ ежедневно
computer

Требуются доработки?
Они включены в стоимость работы

Работы выполняют эксперты в своём деле. Они ценят свою репутацию, поэтому результат выполненной работы гарантирован

avatar
Экономика
Маркетинг
Информатика
icon
115221
рейтинг
icon
2796
работ сдано
icon
1260
отзывов
avatar
Математика
Физика
История
icon
112249
рейтинг
icon
5477
работ сдано
icon
2470
отзывов
avatar
Химия
Экономика
Биология
icon
76693
рейтинг
icon
1888
работ сдано
icon
1197
отзывов
avatar
Высшая математика
Информатика
Геодезия
icon
62710
рейтинг
icon
1046
работ сдано
icon
598
отзывов
Отзывы студентов о нашей работе
49 203 оценки star star star star star
среднее 4.9 из 5
Томский политехнический университет
Работа по маркетингу выполнена на отлично и точно в сроки., а главное недорого. Советую. О...
star star star star star
СибАДИ
Очень быстрая скорость выполнения, исполнитель не затягивает с решением, все четко, грамот...
star star star star star
СибАДИ
Работа выполнена досрочно, качественно и в соответствии с оформлением, рекомендую!
star star star star star

Последние размещённые задания

Ежедневно эксперты готовы работать над 1000 заданиями. Контролируйте процесс написания работы в режиме онлайн

Решить задачи

Контрольная, Химия

Срок сдачи к 1 апр.

только что

Федеративного устройства современной России

Курсовая, Федеративного устройства современной России

Срок сдачи к 24 мар.

только что

Задача электротехника

Решение задач, электротехника

Срок сдачи к 22 мар.

1 минуту назад

Решить 3-6 задачи

Контрольная, Химия

Срок сдачи к 1 апр.

2 минуты назад

Курсовая работа

Курсовая, Экология

Срок сдачи к 31 мар.

3 минуты назад

Вариант 16

Курсовая, Маркетинг

Срок сдачи к 30 мар.

3 минуты назад

Решить несколько практических по образцу

Решение задач, Теплоэнергетика и теплотехника

Срок сдачи к 26 мар.

3 минуты назад

Придумать задачу

Другое, трудовое право

Срок сдачи к 22 мар.

3 минуты назад

Учебное задание по филологическому анализу текста

Другое, Филология

Срок сдачи к 26 мар.

4 минуты назад

нужна работа

Другое, Технологии ведения тренинга

Срок сдачи к 23 мар.

4 минуты назад
4 минуты назад

сделать задание

Контрольная, Энергетические установки

Срок сдачи к 29 мар.

4 минуты назад

Курсовая работа на тему: « Товароведная характеристика и таможенная экспертиза свежих овощей»

Курсовая, Товароведение, экспертиза товаров в таможенном деле

Срок сдачи к 29 мар.

4 минуты назад

Тест

Тест дистанционно, Международные экономические отношения

Срок сдачи к 22 мар.

4 минуты назад

сравнить обработанные данные, сделать...

Другое, физиология

Срок сдачи к 30 мар.

5 минут назад

Тема 2. Анализ товарного рынка

Курсовая, Экономика

Срок сдачи к 31 мар.

5 минут назад

влияние физических нагрузок на развитие организмов подростков

Реферат, физическая культура

Срок сдачи к 22 мар.

6 минут назад

Решить 2 задачи

Решение задач, теоретическая механика

Срок сдачи к 22 мар.

7 минут назад
planes planes
Закажи индивидуальную работу за 1 минуту!

Размещенные на сайт контрольные, курсовые и иные категории работ (далее — Работы) и их содержимое предназначены исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права в отношении Работ и их содержимого принадлежат их законным правообладателям. Любое их использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие в связи с использованием Работ и их содержимого.

«Всё сдал!» — безопасный онлайн-сервис с проверенными экспертами

Используя «Свежую базу РГСР», вы принимаете пользовательское соглашение
и политику обработки персональных данных
Сайт работает по московскому времени:

Вход или
регистрация
Регистрация или
Не нашли, что искали?

Заполните форму и узнайте цену на индивидуальную работу!

Файлы (при наличии)

    это быстро и бесплатно